בשעות הערב והלילה: עוד מטחים לעבר הדרום

אחרי שעות ספורות של שקט יחסי, חזרו המטחים לעבר באר שבע, אשקלון, אשדוד, קריית גת, גדרה, קריית מלאכי ויישובים נוספים. למעלה מ-30 רקטות נורו, 8 מהן יורטו. הפלסטינים מדווחים על 13 הרוגים מתקיפות צה"ל בשעות הלילה

רקטה שנורתה מעזה (AP)

הירי מרצועת עזה התחדש בשעות הלילה: בבאר טוביה רקטה פגעה ישירות ברפת, ומספר פרות נפגעו, ובבאר שבע יירטה מערכת "כיפת ברזל" שתי רקטות, ואחת נוספת נחתה בשטח פתוח באזור באר שבע ללא נפגעים או נזק. קודם לכן שוגרו למעלה מ-30 רקטות, שש מתוכן יורטו והשאר נחתו בשטחים פתוחים. במקביל, צה"ל ממשיך לפעול ברצועת עזה, והפלסטינים מדווחים על 13 הרוגים בשעות הלילה, בהם לפחות חמישה ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי כשעתיים שקטות יחסית, נורה הלילה סמוך לשעה 23:30 מטח רקטות כבד לעבר אזור אשדוד, אשקלון, קריית גת, גן יבנה, גדרה וקריית מלאכי. כיפת ברזל יירטה כאמור 6 רקטות מתוך כ-30 שנורו. השאר נפלו בשטחים פתוחים.

מוקדם יותר דווח כי עיריית אשדוד הודיעה הלילה כי קיימת בעיה בצופרים בעיר והתושבים התבקשו להישאר במרחבים המוגנים. מאוחר יותר נודע כי מערכת הצופרים מתפקדת. בשל האזעקה התנגשו הלילה שני כלי רכב סמוך לצומת קסטינה, ליד קריית מלאכי. שלושה בני אדם נפגעו קל. מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס בהמשך היום על מנת לדון באירועים באזור עזה

דיווחים פלסטינים: 13 הרוגים בשעות הלילה

גורמי רפואה פלסטינים דיווחו כי שישה בני אדם נהרגו במתקפה בחוף הים של עזה סמוך לחאן יונס, והתקשורת הפלסטינית טענה כי מותם נגרם מירי של חיל הים. טרם התברר מה השיוך הארגוני של ההרוגים, ולא התקבל אישור מצה"ל. לאחר מכן מסרו גורמי הרפואה כי שבעה בני אדם נהרגו בתקיפות אוויריות על בתים בחאן יונס - חמישה מהם ילדים. 

קודם לכן דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי חיל האוויר פגע בשתי מכוניות בהן נסעו עיתונאים בשכונת רמאל שבעזה. על פי הדיווח, עיתונאי בשם חמדי שיהאב נהרג בתקיפה ושבעה עיתונאים נוספים נפצעו. על פי הדיווחים מהרצועה, 60 בני אדם נהרגו מאז תחילת המבצע לפני שתי יממות.

סמוך לשעה 19:45 נורו מספר רקטות נורו לעבר דימונה וירוחם. שתיים מהן יורטו על ידי כיפת ברזל. ככל הנראה מספר רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. חמאס: "כיוונו לעבר הכור". שני מטחים כבדים נורו גם לאשקלון. פיקוד העורף הנחה את הרשויות המקומיות במרחבים עוטף עזה, אשקלון, אשדוד, באר שבע, עמק חפר, שרון, דן, שפלה, בית שמש, ירושלים,עירון, מנשה, כרמל וחיפה לפתוח את המקלטים הציבוריים.

מוקדם יותר פגעה רקטה ישירות בבית בשטח המועצה האזורית שער הנגב, שככל הנראה היה ריק מיושביו. אין נפגעים. אחר הצהריים נשמעה אזעקה באזור, חולון ובת ים. ככל הנראה רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ואחרת התפוצצה בשטח פתוח. לפני כן נשמעה אזעקה בבנימינה, חוף הבונים, זכרון יעקב, בת שלמה ואור עקיבא. שתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים באזור הצפוני ביותר מאז תחילת סבב הלחימה הנוכחי. מערכת כיפת ברזל לא הופעלה מאחר שהרקטה נורתה לעבר שטח פתוח. במועצה האזורית אשכול נפגע בית מפיצוץ שלוש רקטות. אין נפגעים בנפש.

דקות ספורות לאחר הירי לעבר אזור זכרון יעקב, נטלה עליו אחריות הזרוע הצבאית של החמאס. בלשון ההודעה שפורסמה בעזה נכתב כי מדובר ברקטה מתוצרת עצמית מסוג R160. לטענת ארגון הטרור, הרקטה, שמקורה סורי, יכולה להגיע למרחק של יותר מ-300 קילומטרים. "ירינו לכיוון העיר חיפה הכבושה", טענו בארגון. "ישראל עדיין לא טעמה את היכולות שלנו, נפתיע את האויב ונכה בכל מקום".

יירוט מעל דימונה (זיו לוגסי)

תקיפות בעזה (AP)

החל משעות הבוקר תקף צה"ל כ-130 יעדי טרור ברחבי הרצועה. מתחילת המבצע הותקפו מעל 550 יעדי טרור. בין היעדים שהותקפו משעות הבוקר 31 מנהרות טרור, 60 משגרים מוטמנים, מוקדי פעילות טרור ואתר לאחסון אמצעי לחימה. כמו כן, תקף צה"ל את בתיהם של 11 פעילים בכירים בחמאס, ששימשו כתשתיות פיקוד ושליטה של הארגון.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

מועצת הביטחון תדון היום בהסלמה ובירי מעזה

היום: אין קייטנות באשדוד, אשקלון ובאר שבע

מה אומרים המספרים של פיקוד העורף שמופיעים על המסך בזמן אזעקה? הרשימה המלאה

מבוכה בשידור: רשתות החדשות הזרות לא מבחינות בין ישראלים לפלסטינים

רדיו תחת אש: משדרים מהמקלט

צפו: פגיעות ישירות של צה"ל בעזה

חמאס: כיוונו אל הכור בדימונה

נתניהו: "החלטנו להגביר את התקיפות"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?