תיעוד: המחבלים שחוסלו והנשק שנתפס בזיקים

אחרי שהדרמה סמוך לקיבוץ שבחוף אשקלון תועדה בעיני המצלמות, מתפרסמות תמונות ראשונות שצולמו לאחר שכוחות צה"ל הצליחו לחסל של חמשת המחבלים. כך זה נראה

המחבלים שחוסלו

כמעט יממה אחרי ניסיון הפיגוע בקיבוץ זיקים, מתפרסמות היום (ד') תמונות ראשונות שצולמו מיד אחרי האירוע ובהן ניתן לראות כמה מהמחבלים שנהרגו על ידי צה"ל ואת אמצעי הלחימה שהיו ברשותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשק שנתפס

מוקדם יותר היום נחשפו הקולות ותמונות נוספות מהמבצע לחיסול החוליה בחופים הסמוכים לזיקים, שניסתה לחדור דרך הים. במבצע משולב של כוחות צה"ל בים וביבשה שנראה בסרטון, נראים חילופי האש בין המחבלים שעל החוף לבין כוחות צה"ל בים. החיילים פתחו באש כבדה על המחבלים שניסו לפגוע בהם - ובמקום התנהלה לוחמה של ממש בין הצדדים, עד להכרעת המחבלים וחיסולם.

המחבלים הגיעו משטח הרצועה לחופי ישראל באמצעות ציוד צלילה. הם צללו בנתיב מעזה לעבר קיבוץ זיקים. מיד כשהוציאו את הראש מהמים והגיעו לחוף, זיהו אותם תצפיתניות של חיל הים, והחלו להכווין את הכוחות הקרקעיים של גדוד רותם מחטיבת גבעתי לפגוע בהם.

בשלב זה נשמעת השיחה בין התצפיתניות לכוחות ברשת הקשר:

תצפיתנית: "אנחנו יודעים שנעצר כאן, קיבלת?".

חייל: "רות, קבלי. הוא (אחד המחבלים) יצא מהשיח ודאית. הוא נע דרומה".

(רעש של יריות)

חייל: "זוהתה פגיעה, זיהינו פגיעה. חיסול ודאי".

הנשק שנתפס

בסרטון נראים הכוחות היבשתיים והאוויריים יורים ירי כבד לעבר המחבלים שכותרו. אחד מהם אף נראה נפגע ונפול כתוצאה מהירי. הכוחות הסתערו לעברם, ועשו ככל הניתן כדי לעצור אותם. חילופי האש ארכו למעלה משעה, במהלכם נפצע קל אחד החיילים הלוחמים.

כל אמצעי שיכול לירות יורה במחבלים - מהאוויר ומהיבשה. חיילי צה"ל כיתרו את החוליה, הסתערו לעברה - כל מי שיכול היה עשה הכל כדי לעצור ולהרוג אותם. זה לוקח למעלה משעה, במהלכם נפצע קל אחד הלוחמים.