צפו: לוחם צה"ל הפתיע את אמו בארה"ב

לאמו של יצחק לוטבק, חייל בודד מחטיבת הצנחנים, חיכתה הפתעה בביתה. בנה החייל נסע אליה ללוס אנג'לס – לאחר 9 חודשים שלא התראו – עלה שוב על מדים, דפק בדלת וחיבק את אמו ההמומה. "היא חשבה שכל המחלקה בחוץ, היא בכתה", הוא סיפר. צפו במפגש המרגש

טוראי יצחק לוטבק (21) עזב את החיים בלוס אנג'לס שבארה"ב והתגייס להיות לוחם בצנחנים. את אמו הוא לא ראה כבר תשעה חודשים, עד להפתעה שהכין לה בחודש שעבר. בלי לספר לאף אחד, מלבד חבר טוב שסייע לו, הוא רכש כרטיס טיסה, דפק בדלת, כיסה את העינית - והפתיע אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוטבק גייס לטובת המשימה את אחד מחבריו שצילם את המפגש. לאחר שנחת בנמל התעופה, הוא עצר מחוץ לביתו, הוציא את מדי צה"ל מהתיק, התלבש ואז הגיח. אמו תחילה נבהלה כי העינית הייתה מכוסה, ואז לאחר שפתחה מעט את הדלת - מחשש שמדובר בפורץ או גנב - היא הופתעה לראות את בנה אחרי חודשים רבים כל כך שלא התראו.

"התקשרתי מהטלפון של חבר שלי לבית ובדקתי אם היא עונה וסגרתי מהר", שיחזר לוטבק את הביקור המרגש בשיחה עם חדשות 2 Online. "דפקתי על הדלת ואז סגרתי את העינית והיא פחדה ואז היא פתחה את הדלת קצת לראות מי זה".

לדבריו, היא הפנימה את העובדה שאכן מדובר בו תוך שניות אחדות. "אמא שלי לא ראתה אותי על מדים והיה לי חשוב שזה יקרה", הוא סיפר. "היא הייתה בשוק וחיבקתי אותה, אמרתי לה שתגיד שלום לכולם והיא חשבה שכל המחלקה בחוץ, היא בכתה".

"היה לי חשוב שזה יקרה". לוטבק

מחכה שאמו תצטרף אליו ותעלה ארצה

במהלך תשעת הימים בארה"ב הוא בילה עם חבריו, אמו ואחיו, וגם השלים שעות שינה. לוטבק התגייס לצנחנים במחזור נובמבר 2014 ובקרוב הוא יסיים את הטירונות. אמו שירתה גם היא בצה"ל, ובשנים האחרונות התגבשה אצלו ההחלטה להתגייס, כשצנחנים הייתה החטיבה המועדפת. הוא עזב את המכללה במהלך לימודי עסקים, והגיע לישראל. למרות העובדה שהוא מבוגר ממפקד המחלקה שלו, הוא נהנה מכל רגע ומגשים בעיניו את החלום.

הסרטון שצילם כבר הפך לשם דבר בחטיבה. "שלחתי לכיתה שלי ולמחלקה שלי ושלחתי למפקד ולמשקית ת"ש", סיכם לוטבק. "כל החברים שלי שמחו בשבילי, המפקד הראה לכולם והם התרגשו".

כעת מתכנן לוטבק שלאחר שחרורו מהצבא תעלה גם אמו לארץ והוא יישאר לגור איתה כאן. בינתיים הוא ממתין לקיץ הקרוב, רק אז הוא יפגוש שוב את אמו ואחיו.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv