יעלון: "המערכה תלך ותתרחב, נמשיך להכות בחמאס"

שר הביטחון קיים הערכת מצב עם צמרת צה"ל והשב"כ ובסיומה הדגיש: "מדובר במערכה לא קצרה ועלינו להמשיך לשמור על אורך רוח וסבלנות". יעלון דיבר על פעולת חיל האוויר בעזה ואמר: "אנחנו משמידים אמצעי לחימה, תשתיות טרור, מערכות פיקוד ושליטה והורגים מחבלים בדרגי פיקוד שונים" ‎

בצל התגברות ירי הרקטות, שהגיע אמש עד לצפון השרון, ערך הבוקר (ד') שר הביטחון משה (בוגי) יעלון דיון הערכת מצב בהשתתפות צה"ל, מתאם הפעולות בשטחים ושירות הביטחון הכללי. "המערכה נגד חמאס תלך ותתרחב בימים הקרובים, והמחירים שהארגון ישלם יהיו כבדים מאוד", הבהיר יעלון בסיומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו ממשיכים בתקיפות שגובות מחיר כבד מאוד מחמאס", אמר שר הביטחון. "אנחנו משמידים אמצעי לחימה, תשתיות טרור, מערכות פיקוד ושליטה, מוסדות חמאס, מבני ממשל, בתי מחבלים והורגים מחבלים בדרגי פיקוד שונים".

יעלון הדגיש כי הפעילות תימשך ותיגבר: "מבחינתנו מדובר במערכה לא קצרה, ועלינו להמשיך לשמור על אורך רוח וסבלנות. נמשיך להכות בחמאס ובארגוני הטרור האחרים ברצועה מכות קשות מהאוויר, מהים ומהיבשה כדי להבטיח ביטחון לאזרחי ישראל". הוא שיבח את התנהלות האזרחים וקורא להם להמשיך להיות קשובים להנחיות.

תדרוך מיוחד, יעלון (משרד הביטחון)

מפכ"ל המשטרה: "זה לא יימשך יום או יומיים"

מפכ"ל המשטרה קיים הבוקר דיון הערכת מצב באשקלון, עם ראש העיר, ודיבר גם הוא על מערכה ממושכת: "כל הסימנים מצביעים שהסיפור הזה לא יהיה יום או יומיים, זה ייקח זמן ולכן חשוב שנעשה את מה שאנחנו עושים בימים אלה - החיבור לאוכלוסייה, העמידה והחוסן שלה".

"יש להמשיך ולאפשר לצה"ל לנהל את המערכה הצבאית יחד עם פיקוד העורף", אמר רב ניצב דנינו. "זו הדרך שבה המדינה תוכל לעבור את המערכה הזו בצורה טובה ועם הישגים. ההישג המרכזי הוא שיהיה כאן שקט. גם בעתות כאלה ממשיכים להילחם בפשיעה ובהפרות הסדר בחלק גדול מהאוכלוסייה הערבית".

שרת המשפטים ציפי לבני כתבה היום בחשבון הפייסבוק שלה כי "בימים בהם נשמעות אזעקות ברחבי הארץ, נמשיך לפעול בנחישות ובעוצמה נגד חמאס. התשובה לטרור היא בכוחו של צה״ל ובחוסן הלאומי שלנו כאזרחי מדינת ישראל".

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' סייר הבוקר באשדוד, ובשיחה עם חדשות 2 כי מדובר במבצע שיכול לקחת שבועות וביקש מהתושבים לשמור על אורך רוח. "אין פה הגבלת זמן, זה יכול לקחת ימים ושבועות. את המערכה אי אפשר להשיג הכרעות רק דרך האוויר", הסביר." אם נצטרך פעולה משולבת, הצבא נערך לזה".

מתגוננים מהאש, אמש (רויטרס)

היום: הסלמה בדרום, ירי נוסף לעבר גוש דן

הדברים נאמרים על רקע ההסלמה הנמשכת, כשהבוקר (ד') מטחי רקטות נוספים נורו לעבר ישראל - מהדרום ועד לגוש דן. מערכת כיפת ברזל יירטה חמש רקטות מעל אזור המרכז, וצה"ל הגיב בתקיפות נקודתיות בעזה ובחיסול של שני פעילי חמאס בצפון הרצועה.

במקביל, הירי לעבר יישובי הדרום נמשך הבוקר. מערכת כיפת ברזל יירטה מספר רקטות שנורו לעבר אשדוד ואשקלון. כמה רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצות האזוריות באשכול, בשער הנגב ובשדות נגב. בפיקוד העורף מדגישים כי על התושבים באזורים אלו להישאר בקרבת המרחבים המוגנים.

במערכת הביטחון ובצה"ל אומרים כי הם ערוכים לירי נוסף מסוג זה - גם לטווחים הארוכים אל תוך שטח ישראל. לשם כך התאימו ביממה האחרונה את פריסת סוללות כיפת ברזל, זאת בהתאם למוקדים הרלוונטיים לאזורי התקיפה.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

הסברה מזויפת בחסות חמאס: תמונות ההרס בעזה "הושאלו" מסוריה ועירק

כוננות בעורף: החוף בראשון לציון פונה, נערכים לפתיחת מקלטים בת"א

ראשי הערים בדרום: "מוכנים לספוג רקטות גם שבועות, הכל בשביל שקט"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?

בעקבות ההסלמה: היכן אין קייטנה?

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום