אב ובנו מחמאס נהרגו בתקיפת צה"ל

כוחות חיל האוויר ירו לעבר בית במחנה הפליטים נוסיראת והרגו אב ובן המשתייכים לחמאס. מוקדם יותר חיסל צה"ל את פעיל הג'יהאד עבדאללה דיפאללה, בשעה שרכב על אופנוע בצפון רצועת עזה. דיפאללה היה האחראי לירי תלול מסלול בגזרת בית חאנון

תקיפה בעזה (רויטרס)

המבצע לחיסול תשתיות חמאס נמשך: עבדל נאסר קוויק ובנו חאלד קוויק, המשתייכים לחמאס, נהרגו היום (ד') בתקיפת צה"ל על בית ברצועת עזה. במקביל, החולו הכוחות בנוהל תקיפה לעבר בית באזור סג'עיה ממנו נורו רקטות לעבר ישראל.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר, במסגרת סדרת החיסולים הממוקדים, חיסלו כלי טיס של חיל האוויר פעיל ג'יהאד שרכב על אופנוע בבית לאהיה שבצפון רצועת עזה. יחד עמו, נפצעו 2 בני אדם נוספים - ככל הנראה באורח קשה.

פעיל הג'יהאד שחוסל הוא עבדאללה דיפאללה מבית חאנון. הוא שימש כאחראי הירי תלול המסלול של הג'יהאד האיסלמי בגזרת העיירה. לבד מחיסולו, הותקפו הבוקר מוצב של הג'יהאד בחאן יונס ומטרות במחנות הפליטים ג'בליה ונוסייראת. במקביל תקף צה"ל מנהרות בגבול מצרים-עזה. חיסול הפעיל הגיע לאחר שנורה הבוקר מטח נוסף של רקטות לעבר גוש דן.

עם כניסתו של מבצע "צוק איתן" ליומו השני, הפציץ צה"ל 161 יעדים שונים ברצועה, ביניהם 120 משגרי רקטות, שהוטמנו באדמה. בנוסף לתקיפת המשגרים, חיל האוויר תקף גם 10 מפקדות של פיקוד ושליטה, ובתים של פעילי טרור בכירים בחאן יונס ורפיח. במסגרת גל התקיפות הלילה, הופצצו שישה בניינים של משרדי ממשלת חמאס ו-10 מנהרות.

חיסול בג'בליה

התקיפות ברצועה לא הופסקו בשעות הבוקר והן נמשכות גם כעת. מאז תחילת המבצע בוצעו 434 תקיפות וסוללות כיפת ברזל יירטו 40 רקטות שנורו לעבר שטח ישראל. כמו כן, הפלסטינים שיגרו 225 טילים. מאז חצות היו שיגורים לישראל, ביניהם שלוש נפילות בשטחים פתוחים סמוך לבאר שבע ואחת בכיסופים.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

מטח רקטות למרכז: יירוטים באזור תל אביב

תקיפת צה"ל נמשכת: 160 מטרות הותקפו

200 אסירים פונו מהכלא מחשש לחייהם

חולדאי מרגיע: נמשיך לקיים חיי שגרה

ירי גם לצפון: רקטה נפלה בחדרה

ניסיון חדירה לקיבוץ זיקים: מחבלים חמושים נורו ונהרגו

בכיר ג'יהאד חוסל עם בני משפחתו בעזה

מתקפת טילים: אזעקות בכל הארץ

הירי הגיע למרכז: רקטה שנורתה לתל אביב יורטה מעל ראשון לציון