תיעוד: צה"ל מפציץ מנהרת אמל"ח ברצועה

בעקבות מטח הרקטות שנורה לעבר ישראל, צה"ל הגיב בתקיפה נקודתית של עשרות יעדי טרור ברצועת עזה. פעיל חמאס חוסל, ובתיעוד שמפרסם דובר צה"ל ניתן לראות את השמדת מנהרה ומחסן ששימשו לאחסנת אמל"ח. צפו בתיעוד התקיפה

עם כניסתו של מבצע "צוק איתן" ליומו השני, ממשיך צה"ל בתקיפת עשרות יעדי טרור ברחבי רצועת עזה. הבוקר, לאחר שקט יחסי, שב החמאס לירות לעבר ישראל - דבר שהביא לתגובה מהירה של חיל האוויר, בראשה חיסול של פעיל חמאס בכיר שעה שנסע על אופנועו בצפון הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הלילה תקף חיל האוויר 160 מטרות בצפון עזה. בתקיפה נפגעו בין היתר 120 משגרים מוטמנים, 10 מפקדות ושני בתים של בכירי חמאס. בתיעוד שמפרסם היום דובר צה"ל, נראות שתיים מההפצצות - של מנהרה שבה אוחסנו אמצעי לחימה ושל מחסן נשק של החמאס. בסרטונים ניתן להבחין בפיצוצי המשנה הרבים, הנובעים מהימצאותם של אמצעי הלחימה במקום.

בנוסף, בפעילות משותפת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי חוסל פעיל הטרור חאפז חאמד, בן 37, אשר כיהן כמפקד בכיר בארגון הג'יהאד האסלאמי והיה אחראי על ירי רקטות לעבר שדרות בסבב הירי האחרון. כמו כן הותקפו בתיהם של שני פעילי חמאס נוספים - ראהד עטאר, האחראי על כוח רפיח, ומוחמד סינואר, האחראי על כוח חאן יונס.

התגובה הישראלית הגיעה לאחר הירי החריג אתמול בשעות הערב, במהלכו נורו עשרות רקטות תוך זמן קצר לאזור הדרום, המרכז ועד חדרה, הנקודה הצפונית ביותר בסבב הלחימה הנוכחי. במערכת הביטחון מסבירים כי הרקטה ארוכת הטווח שם היא מסוג M302, שכמוה אותרו על ספינת הנשק קלוז-סי לפני מספר חודשים.

תוצאות תקיפת חיל האוויר, עזה (רויטרס)

"כבר בחודש דצמבר הערכנו שיש להם (לחמאס) רקטות מסוג זה", הדגיש היום קצין בכיר בצה"ל שהעריך כי ארגון הטרור העזתי מחזיק ברשותו רקטות ארוכות טווח נוספות מסוג זה, אך שמספרן לא עולה על עשרות.

למרות הפעולה הצה"לית בשעות הלילה, המשיך החמאס הבוקר בירי לעבר ישראל - מהדרום ועד גוש דן. מערכת כיפת ברזל יירטה חמש רקטות באזור בית דגן, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אחת הרקטות שנורו לעבר אזור המרכז נפלה בשטח פתוח באזור חולון.

הנפל בנס ציונה, ארכיון (חדשות 2)

בנס ציונה דיווחו תושבים כי רקטה שיורטה נפלה לעבר כביש סואן. גם בשני המקרים הללו לא היו נפגעים. "הנפל הזה היה במשקל של כ-70 קילו", סיפר יוסי שבו, ראש עיריית נס ציונה בשיחה עם חדשות 2. "הוא נפל במרחק מטרים ספורים מכלי רכב שנסעו לידו".

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

פלסטינים: 7 הרוגים בתקיפה בחאן יונס

הסברה מזויפת בחסות חמאס: תמונות ההרס בעזה "הושאלו" מסוריה ועירק

כוננות בעורף: החוף בראשון לציון פונה, נערכים לפתיחת מקלטים בת"א

ראשי הערים בדרום: "מוכנים לספוג רקטות גם שבועות, הכל בשביל שקט"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?

מבצע "צוק איתן": צה"ל תוקף ברצועת עזה

בעקבות ההסלמה: היכן אין קייטנה?

בחמאס מאיימים: "נגיב על כל הפשעים"

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום

ערב של הסלמה: עשרות רקטות לדרום

בעקבות ההסלמה: שגרת החיים מופרת

אזעקת שווא במרכז ובירושלים

הקבינט לצה"ל: להגביר התקיפות