אחרי הפוגה: הירי מעזה התחדש

אחרי מטח הרקטות חסר התקדים לעבר ישראל, בשעות הלילה לא נורו רקטות מהרצועה, אך הירי לעבר שער הנגב התחדש עם הזריחה. אתמול נורו בסך הכל 160 רקטות, ואותרו נפילות בין היתר בהרי ירושלים ובחדרה, הירי הצפוני ביותר מרצועת עזה אי פעם

תקיפה בעזה (AP)

מבצע "צוק איתן" נכנס ליומו השני: במהלך שעות הלילה (ד') לא נורו רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל, אך עם עלות השחר נשמעה שוב אזעקת צבע אדום בשטחי המועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. צה"ל תקף הלילה ברצועת עזה עשרות יעדים ביניהם את בתיהם של 35 פעילי טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

סבב הלחימה הנוכחי בין ישראל לעזה מסתמן כחסר תקדים מבחינת היקף הירי משטח הרצועה. בצה"ל ספרו נכון לשעה 01:00 כ-160 רקטות שנורו לעבר ערי ישראל. מבאר שבע שבדרום ועד לחדרה שבצפון השרון - מיליונים נצמדים למרחבים המוגנים ולמקלטים. ארבע רקטות נפלו בשטח בנוי וכ-40 מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. איש לא נפגע. 

סמוך לשעה 22:00 אזעקות נשמעו מצפון השרון ועד לדרום הארץ. בירושלים, חדרה, בית שמש, רמת גן, גבעתיים, גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, בנימינה, בת ים, אשדוד, יבנה, נס ציונה ובאר שבע נאלצו תושבים להיכנס למרחבים המוגנים. בכל האירועים לא היו דיווחים על נפגעים או נזקים.

סמוך לשעה 19:00 אמש נשמעה בפעם הראשונה למבצע "צוק איתן" אזעקה בכל רחבי גוש דן. כיפת ברזל יירטה רקטה מסוג פג'ר 3 שכוונה לעבר תל אביב מעל שמי ראשון לציון. לא היו נפגעים. הג'יהאד האסלאמי נטל אחריות לירי. ראש העיר רון חולדאי כינס הערכת מצב ולאחריה הודיעה העירייה: "עוברים לעבודה במתכונת חירום". פיקוד העורף הורה לפתוח את המקלטים בכל גוש דן.

יממה של אש (חדשות 2)

בחמאס התגאו: "ירינו טיל מסוג R-160 לעבר חיפה". נפילה בשטח פתוח זוהתה בחדרה - הנקודה הצפונית ביותר שאליה בוצע אי פעם ירי מהרצועה. במטה יהודה זוהו שתי פגיעות: בבית פרטי ובבית העלמין. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח. גם באירוע הזה לא היו נפגעים.

הקבינט אישר גיוס 40 אלף חיילי מילואים

הקבינט המדיני ביטחוני אישר בצהריים לצה"ל לגייס כ-40 אלף חיילי מילואים, במידה ויוחלט על הרחבת מבצע "צוק איתן" וכניסה קרקעית של הצבא לתוך רצועת עזה. מטרת ההחלטה לאפשר לצה"ל להיערך בהתאם לכל תרחיש אפשרי במסגרת המבצע.

אם יחליטו בצה"ל לממש את גיוסם של אלפי חיילי המילואים, כוחות אלה יחליפו את החיילים בחטיבות והיחידות הסדירות. בשלב זה אין כוונה בצה"ל לערב את יחידות המילואים בלחימה בשטחי הרצועה, אם וכאשר תתקבל החלטה על כניסה קרקעית. חיילי היחידות הסדירות, שהתאמנו במהלך השנים האחרונות לקראת התמודדות עם ארגוני הטרור ברצועת עזה יהוו את הכוח הלוחם העיקרי במבצע.