בעקבות ירי הטילים: הופסקו הופעות בירושלים ובת"א

בירושלים פונו אלפי אנשים מהופעה של ברי סחרוף בבריכת הסולטן, בעקבות אזעקות שנשמעו בעיר ונפילות במועצה האזורית מטה יהודה. גם בתל אביב פוזרו אירועים. ברשויות הוחלט לפזר התקהלויות בעקבות מתקפת הטילים ברחבי הארץ

6000 איש פונו מההופעה. ברי סחרוף, ארכיון (דניאל יוסיפוב, יח"צ)

בעקבות ירי הטילים המסיבי והאזעקות שנשמעו ברחבי הארץ פונו הלילה (ג') אלפי אנשים באמצע הופעה של הזמר ברי סחרוף בבריכת הסולטן בירושלים. גם בתל אביב פוזרו הופעות, וזאת במטרה למנוע התקהלויות.

בסמוך לשעה 22:15 פגעו שתי רקטות במועצה האזורית מטה יהודה. איש לא נפגע באירוע. "במטה יהודה היו מספר נפילות ליד בתים", סיפר ראש המועצה. "זאת הפעם ראשונה באזור שלכאורה מחוץ לתמונה. אנחנו נערכים למחר, ומנסים להבין איך נערכים עם אלפי הילדים והקייטנות מחר . בינתיים, מבקשים מכל האזרחים להישאר בבתים".

 "לאור המצב אנחנו צריכים להחמיר עם עצמנו", אמר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. "למען הסר ספק פתחנו חמ"לים ומקלטים. אנחנו משננים הנחיות די להיות מוכנים. ראוי ונכון שניקח משנה זהירות ונקדים תרופה למכה. נפזר אירועים גדולים, ומחר בבוקר נקיים הערכת מצב כדי לדעת איך פועלים, לא ניקח סיכונים מיותרים".

מתקפת טילים על ישראל, הלילה (חדשות 2)

הנפילה במועצת מטה יהודה (המייל האדום)

מתקפת טילים על ישראל

אזעקות נשמעו הערב מהשרון ועד הדרום. בירושלים, רמת גן, גבעתיים, בית שמש, גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, בנימינה, בת ים, אשדוד, יבנה, נס ציונה ובאר שבע נאלצו תושבים להיכנס למרחבים המוגנים. בכל האירועים אין דיווחים על נפגעים או נזק. כ-30 רקטות נורו לעבר ערי ישראל במטח האחרון. חמאס: ירינו טיל מסוג R-160 לעבר חיפה. לא ידוע על פגיעה באזור ירושלים. זוהתה פגיעה ישירה בבית במטה יהודה ללא נפגעים.

עד כה ידוע על יירוט מוצלח אחד של כיפת ברזל באזור גוש דן, מעל חולון. תושבים בתל אביב טענו כי לא נשמעה אזעקה. באזור השרון לא היו נפילות. יירוטים מוצלחים מעל אשדוד לרקטות שיועדו למרכז הארץ. רקטה נוספת נפלה ליד אשדוד, סמוך למפעל. רסיסים פגעו באולם אירועים בעיר.