ישראל תחת מתקפת טילים: אזעקות בכל הארץ

מיליונים במקלטים - מצפון השרון ועד דרום הארץ: למעלה מ-40 רקטות נורו לעבר חדרה, תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, באר שבע ויישובים נוספים. פגיעה ישירה בבית במטה יהודה; אין נפגעים. דובר צה"ל: "האירוע בשליטה". חמאס: ירינו טיל מסוג R-160 לעבר חיפה

ישראל תחת מתקפת טילים: אזעקות נשמעו הערב (ג') סמוך לשעה 22:00 מצפון השרון ועד לדרום הארץ. בירושלים, חדרה, בית שמש, רמת גן, גבעתיים, גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, בנימינה, בת ים, אשדוד, יבנה, נס ציונה ובאר שבע נאלצו תושבים להיכנס למרחבים המוגנים. בכל האירועים אין דיווחים על נפגעים או נזק. חמאס: ירינו טיל מסוג R-160 לעבר חיפה. נפילה בשטח פתוח זוהתה בחדרה. במטה יהודה זוהו שתי פגיעות: בבית פרטי ובבית העלמין. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח. גם באירוע הזה לא היו נפגעים.

עד כה ידוע על יירוטים מוצלח אחד של כיפת ברזל באזור גוש דן, מעל חולון וסמוך לאשדוד. תושבים בתל אביב טענו כי לא נשמעה אזעקה. באזור השרון לא היו נפילות. יירוטים מוצלחים מעל אשדוד לרקטות שיועדו למרכז הארץ. רקטה נוספת נפלה ליד אשדוד, סמוך למפעל. רסיסים פגעו באולם אירועים בעיר. בירושלים פונו 6,000 איש מהופעה של הזמר ברי סחרוף בבריכת הסולטן. גם בתל אביב מופסקים מופעים. מתחילת מבצע "צוק איתן" נפלו כ-117 נפילות בשטח ישראל, כ-29 רקטות יורטו וכ-237 יעדי טרור הותקפו.

אחר חצות דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי הג'יהאד האסלאמי הודה שבכיר בפלוגות אל-קודס, חאפז חמד, וחמישה מבני משפחתו נהרגו הלילה בתקיפת צה"ל בבית חנון שבצפון רצועת עזה.

תופסים מחסה בתל אביב

דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז מסר: "אירעו מספר נפילות ברחבי הארץ. אני חוזר ומבקש מהציבור להכיר את סדר הפעולות שצריך להתרחש בעת אזעקה. ההנחיות האלה בפירוש מצילות חיים. אנחנו מנהלים מבצע משמעותי ברצועת עזה. האירוע בשליטה". מפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטי הבהיר: "אין פגיעה בירושלים. אני מבקש מהתושבים להישמע להנחיות המשטרה ופיקוד העורף. אנחנו ערוכים בכוחות גדולים מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

בחמאס מאיימים: "נגיב על כל הפשעים"

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום

ערב של הסלמה: עשרות רקטות לדרום

אחת הרקטות שנפלו (המייל האדום)

ראש העיר תל אביב רון חולדאי ציין בשיחה עם חדשות 2: "אני מציע לא להיכנס לפאניקה. הציבור בישראל יודע כיצד להתנהג. כל אחד יודע מה הוא צריך לעשות במידה ויש אזעקה. אני חושב שצריך להמשיך את החיים כרגיל. היכולות שיש לחמאס אינן כאלה שיכולות לשבש את כל החיים במדינת ישראל. רצוי לא להרים את הטון אלא לשמור על שוויון נפש ושיקול דעת ולפעול ברצינות ולאט לאט". ראש העיר אשדוד יחיאל לסרי אמר: "היה מטח של מספר טילים ואנחנו יודעים על ארבעה יירוטים ללא נפילות. גם הפעם כיפת ברזל עשתה את העבודה".

היעד הצפוני ביותר. הרקטה בחדרה (חדשות 2)

ממגן דוד אדום נמסר כי הארגון פועל ברמת הכוננות הגבוהה ביותר. כוחות מד"א טיפלו מתחילת מבצע "צוק איתן" בשישה נפגעים קל ולמעלה מ-32 נפגעי חרדה.

עיריית מודיעין-מכבים רעות הודיעה כי בתום הערכת מצב עם פיקוד העורף אין שינוי בהוראות שגרת החיים בעיר. מערכות האזעקה בעיר תקינות והעירייה נערכת לכל התרחשות. עם זאת, המקלטים בעיר נפתחו. הפעילות החינוכית בעיר מתקיימות כסדרן.

תושבים: "נבהלנו, רצנו מיד למרחב המוגן"

מוקדם יותר נורתה רקטת פג'ר 3 לעבר גוש דן. כיפת ברזל ביצעה יירוט מוצלח. דורון, תושב בת ים, סיפר לחדשות 2 Online: "הייתה אזעקה, רצנו מהר לחדר המדרגות. שמענו בום עמום ואחרי דקה וחצי-שתיים נכנסנו הביתה". תמי, גם היא תושבת בת ים, סיפרה על רגעי האימה: "שמענו את האזעקה, נבהלנו ונכנסנו מיד לממ"ד".

עדי, תושב תל אביב, אמר גם הוא: "האזעקה העירה אותי מהשינה. נבהלתי מאוד וירדתי מיד למרחב המוגן. זה היה מפחיד". ההחלטה בעיריות ראשון לציון ותל אביב התקבלו בעצה אחת עם גורמי פיקוד העורף, זאת לאור ההסלמה בשיגורים מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. המניע לפינוי החוף נעוץ בעובדה שלא קיימות אפשרויות מיגון בחופים, במקרה של שיגור טילים.

ספיר, תושבת ראשון לציון, תיארה את הרגעים שבהם נשמעה האזעקה בעירה: "הייתי באמצע המקלחת ורצתי עם המגבת מיד לחדר המדרגות. פחדנו מאוד. אחרי כמה דקות שמענו בום אדיר מעל הבית". מעיין, תושבת חולון, סיפרה כי שמעה את האזעקה בבירור. "הייתי בבית ואין לי פה מרחב מוגן, אז יצאתי מיד לחדר המדרגות. שמעתי את הפיצוץ אבל זה נשמע שהוא היה רחוק ממני".

בהכנת הידיעה השתתפו רוני דניאל, ניר דבורי, משה נוסבאום, אלון שני, אוהד חמו, תמיר סטיינמן, עמליה דואק, עפר חדד, דנה ויס, יוסי זילברמן, עזרי עמרם ועמית ולדמן.