מנהרת תופת התפוצצה בכרם שלום; אין נפגעים

דרך המנהרה היו אמורים פעילי טרור להיכנס לשטח ישראל. בחמאס אישרו את הפרטים. מוקדם יותר חוסלו חמישה מחבלים שניסו לחדור לקיבוץ זיקים מהים. דובר צה"ל: "סוכל פיגוע משמעותי"

מנהרת תופת. ארכיון (רויטרס)

תקרית חמורה בכרם שלום שבדרום-מזרח רצועת עזה: מנהרת תופת, שתכליתה הייתה להחדיר כוחות של חמושים לשטח ישראל, התפוצצה הערב (ג'). אין נפגעים. בחמאס אישרו את הפרטים. זמן קצר אחר כך התקבל דיווח על שרידי מצנח בחורשה סמוכה לקיבוץ יד מרדכי. על מנת לשלול את האפשרות שגלשן הצליח לחדור לאזור נערכות סריקות נרחבות בכל האזור בסיוע פצצות תאורה. חברי הקיבוץ הצטוו להישאר בבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר ניסו מחבלים לבצע פיגוע בזיקים. חמישה פעילי טרור ניסו לחדור הערב לשטח הקיבוץ שבמועצה האזורית חוף אשקלון. המחבלים, שניסו להגיע מהים, נתקלו בכוח של חיילי גבעתי שהיה במקום שירה בהם - והרג אותם לאחר שהתנהלו חילופי אש. חייל צה"ל נפצע קל באירוע.

על המחבלים נמצאו הרבה מאוד אמצעי לחימה, בהם טילי אר.פי.ג'י, מטענים ורימוני יד. ככל הנראה שהם ניסו לבצע פיגוע משמעותי כנגד כוח צה"ל במקום או נגד תושבי המקום. במקום נערכו סריקות על מנת לשלול הימצאותם של מחבלים נוספים באזור.

זיקים. ארכיון (רויטרס)

אדיר וענונו, עד ראייה ששהה סמוך למקום סיפר לחדשות 2: "ישבתי בחוף קרוב לבסיס זיקים, פתאום שמעתי אזעקות מהבסיס והתחלתי לשמוע יריות. חשבתי שזה ירי של הבסיס, שאולי התקרבתי יותר מדי. שמעתי יריות ושריקות, התחלתי לרוץ ואז הגיע ג'יפ של צה"ל שהכניס אותי מהר פנימה. ראיתי חיילים רצים מהר מהבסיס לכיוון הבטונדות. ראיתי ספינה מגיעה ומטחים כבדים. היה רעש גדול".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לאירוע: "סיכלנו פיגוע משמעותי באזור זיקים עם חולייה בת חמישה מחבלים שניסתה לחדור מהים. תצפיתנית שזיהתה את המחבלים הקפיצה מיד כוחות ובסיכול מאוד מוצלח של לוחמי חיל הים, גבעתי וחיל השריון סוכל הפיגוע".