משגרי טילים הותקפו בסוריה

רשת אל-ג'זירה מייחסת את תקיפת משגרי חיזבאללה וצבא אסד מצפון לדמשק לחיל האוויר הישראלי. למרות זאת, על פי ההערכות, לישראל אין קשר לתקיפה ומדובר בפעולה של המורדים הסורים כחלק ממלחמת האזרחים במדינה

תקיפה בסוריה. ארכיון (רויטרס)

רשת אל ג'זירה דיווחה הלילה (שני) כי מטוסים של חיל האוויר תקפו משגרי טילים של ארגון חיזבאללה וצבא אסד באזור הרי קלמון מצפון לדמשק. על פי הדיווחים בכלי תקשורת ערביים, בעקבות התקיפה ישנם מספר פצועים והרוגים בזירה. למרות הדיווחים, על פי ההערכות צה"ל לא עומד מאחורי התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההערכה היא כי תקיפת המשגרים בסוריה היא תוצאה של מלחמת האזרחים הממושכת בסוריה בין המורדים וצבא אסד, וכי חיל האוויר הישראלי לא עומד מאחוריה.

הדיווחים על תקיפת היעדים בעומק השטח הסורי מגיעה שעות ספורות לאחר שצה"ל חיסל ארבעה מחבלים שניסו להניח מטען צד בגבול ישראל סוריה באזור מג'דל שמס.

אמש, סמוך לשעה 21:30, כוח של חיל האיסוף הקרבי זיהה מחבלים מניחים מטען בשטח המפורז בצידו הסורי של הגבול. כלי טיס של חיל האוויר שהוזנק למקום פתח בירי לעבר המחבלים וחיסל אותם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב אתמול לסיכול ניסיון הנחת המטען ואמר כי "כל ניסיון לפגוע בחיילינו או באזרחינו ייתקל בתגובה נחושה כמו בפעולת צה"ל הלילה שסיכלה ניסיון פיגוע". נתניהו הוסיף: "אני משבח את ערנות חיילי צה"ל שהביאה לפעולה מהירה ומדויקת".

מטוס קרב של חיל האוויר. ארכיון (דו"צ)

בשבוע שעבר: תקיפה נוספת של חיל האוויר

לפני יומיים דיווחה רשת אל-ג'זירה כי מטוסי חיל האוויר תקפו בשבוע שעבר נשק השייך לצבא אסד ולחיזבאללה, סמוך לגבול סוריה-לבנון. על פי הדיווחים, מדובר בנשק אסטרטגי וטילים ארוכי טווח.

לפי הדיווח, התקיפה אירעה כבר ביום רביעי האחרון, ומקורות מסרו כי מספר פיצוצים נשמעו גם בערים סוריות הסמוכות לדמשק. בצה"ל נמסר בתגובה לאירועים האחרונים כי הם לא מתייחסים לדיווחים זרים.