יעלון: "לא נאפשר העברת נשק לחיזבאללה"

על רקע הדיווחים על תקיפה בסוריה המיוחסת לישראל, אמר שר הביטחון כי הקו האדום של ישראל הוא העברת נשק איכותי לחמאס ולחיזבאללה. "לא נאפשר העברת נשק איכותי לארגוני טרור ונדע להגיע אליו ואל שולחיו בכל עת ובכל מקום", אמר. "אנשי משמרות המהפכה מודעים לקווים האדומים של ישראל"

שר הביטחון משה יעלון התייחס הערב לראשונה - אם כי לא ישירות - לתקיפה של אמצעי לחימה בסוריה, תקיפה שבתקשורת הערבית מייחסים לישראל. יעלון אמר בקבלת הפנים המסורתית של משרד הביטחון ליום העצמאות כי ישראל לא תאפשר חימוש של ארגוני הטרור, לא לחמאס ולא לחיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בחודשים האחרונים מנסה אירן לחמש את חמאס ושאר ארגוני הטרור ברצועת עזה באמצעי לחימה, ולסייע לבנות את כוחם הצבאי מחדש", אמר יעלון. "אין לנו דבר נגד תושבי הרצועה המעוניינים לחיות ולהתפרנס, אך לא נאפשר ניסיונות הברחה דרך הים או היבשה ולא נסבול ירי לעבר ישראל. אירן ממשיכה לנסות ולחמש את חיזבאללה, גם בימים אלו, והיא שואפת לצייד את ארגון הטרור הלבנוני בנשק מתקדם ומדויק".

יעלון הוסיף: "אנשי משמרות המהפכה וחיזבאללה שואפים לעשות זאת בכל דרך ובאמצעות כל נתיב, מודעים לקווים האדומים שמדינת ישראל הציבה ושאין לה כל כוונה להתפשר עליהם: לא נאפשר העברת נשק איכותי לארגוני טרור, ובראשם חיזבאללה, ונדע להגיע אליו ואל שולחיו בכל עת ובכל מקום. לא נאפשר לאירן ולחיזבאללה להקים תשתיות טרור בגבולנו עם סוריה, ונדע להניח ידנו על כל מי שיאיים על אזרחי ישראל, לאורך הגבולות ואף הרחק מהם".

"התקיפה הישראלית - לסיכול תכנית טרור בגולן"

מוקדם יותר היום דיווח עיתון "אל ג'רידה" הכווייתי כי מדובר בפעולה שנועדה לסכל תכנית לתקיפת מטרות אסטרטגיות בגולן. מקור דיפלומטי מערבי אישר לעיתון כי צה"ל הוא שעומד מאחורי התקיפה, שהתבצעה בלילה שבין שישי לשבת בהרי קלמון בגבול סוריה-לבנון.

אזור התקיפה בסוריה, אתמול
בדיווח של "אלג'רידה" מירושלים נמסר, על סמך אותו מקור דיפלומטי שהתראיין בעילום שם, כי מטרת התקיפה הייתה למנוע מתקפת טרור שעלולה לגרור את ישראל למלחמה בסוריה ו"לטרוף את הקלפים". המקור הסביר שהרקע למתקפה המתוכננת הוא כפי הנראה המבצע האווירי הסעודי נגד המורדים החות'ים בתימן, בני חסותה של אירן.

התקיפה האחרונה שיוחסה לישראל בסוריה - בחודש ינואר האחרון - נועדה אף היא, לפי דיווחי התקשורת הזרה, לסכל פיגועי טרור שתכננו חיזבאללה ואירן מהשטח הסורי במסגרת מאמציהם להקים חזית חדשה נגד ישראל בגבולה המזרחי. באותה תקיפה נהרגו שישה בני אדם, בהם הגנרל האירני מוחמד עלי אללה דאדי וג'יהאד מורנייה, בנו של קצין המבצעים של חיזבאללה שחוסל ב-2008 בדמשק.