תושבי המרכז: "רעדנו בחדר המדרגות"

תושבי גוש דן צפו שזה יגיע במהלך היום – והאיום התממש. כפי שהעריכו גורמי הביטחון, נשמעה אזעקה בערי גוש דן, ובהן תל אביב, רמת גן, גבעתיים, חולון, בת ים וערים נוספות. "אנחנו לא מפחדים מהרעים כי אנחנו ננצח", אמר גיל, תושב תל אביב, בן 6

פינוי סטודנטים ממסיבת בריכה בבאר שבע, הי

רבים מתושבי תל אביב לא הופתעו מהאזעקה שנשמעה הערב (ג'), אולם בזמן אמת היא בהחלט הצליחה להוציא אותם משלוותם. "השותפה שלי ואני רעדנו פה בחדר המדרגות", סיפרה לחדשות 2 Online עינר, צעירה המתגוררת בתל אביב. "זה נורא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תושבי תל אביב שטיילו ברחובות העיר אמנם התייחסו ברצינות לאזעקה ורצו לבנייני המגורים הסמוכים, אולם תוך זמן קצר הם חזרו לשגרה. "ידענו שיהיה ירי לקראת שמונה בערב", אמרו חלק מהתושבים בעיר.

אלי, תושב תל אביב בן 32, היה עם שני ילדיו בביתו בזמן האזעקה. "הילדים צפו בדרדסים ופתאום החלה האזעקה", הוא סיפר. "רק מספר דקות קודם לכן אמרתי להם שזה יכול לקרות. מיד יצאנו לחדר המדרגות וחיכינו, ואז שמענו בום ועודכנו באמצעי התקשורת שמדובר ביירוט של כיפת ברזל".

גיל, בן 6 בלבד, היה בדירה בתל אביב עם אביו, ותיאר: "יצאתי יחף מהר ורצתי כי פחדתי מהאזעקה, אבל חיבקתי את אבא חזק מאוד ועכשיו אני בסדר. אנחנו לא מפחדים מהרעים כי אנחנו ננצח".

היירוט מעל ת"א, הערב (חדשות 2)

"נסעתי באופניים ושמעתי פתאום אזעקה"

גם ברמת גן נשמעה האזעקה. "האמת שישנתי ופתאום שמעתי קול של אזעקה והתעוררתי מהר וירדתי למקלט", סיפר עומרי, תושב העיר בן 25. "היו כמה אנשים מבוגרים שהיו איתי שם והרגעתי אותם. זו לא הפעם הראשונה שאני שומע אזעקה באזור. עם זאת, היו אנשים שבכלל לא יצאו מהבתים, למרות שאין להם ממ"דים".

בניגוד לתושבי הדרום, תושבי אזור המרכז חיים את שגרת יומם הרחק מהמרחבים המוגנים, ובכך רבים הרגישו חסרי אונים עם הישמע הצופרים. "הייתי ליד החוף, נסעתי באופניים ושמעתי פתאום אזעקה", סיפר אביב, תושב בת ים. "ראיתי אנשים מבוהלים מתכופפים מתחת למכוניות, שמעתי בום גדול וראיתי עשן בשמיים".

"הייתה אזעקה, רצנו מהר לחדר המדרגות", סיפר דורון, תושב בת ים. "שמענו בום עמום ואחרי דקה וחצי או שתיים נכנסנו הביתה". תמי, גם היא תושבת בת ים, סיפרה על רגעי האימה: "שמענו את האזעקה, נבהלנו ונכנסנו מיד לממ"ד".

תושבי חולון שמעו גם הם את האזעקה בבירור. "הייתי בבית ואין לי פה מרחב מוגן, אז יצאתי מיד לחדר המדרגות", סיפרה מעיין, תושבת העיר. "שמעתי את הפיצוץ, אבל זה נשמע שהוא היה רחוק ממני".

האזעקה תפסה גם את אורחי כנס ועידת ישראל לשלום של עיתון הארץ בתל אביב, וכל המשתתפים פונו מהוועידה למרחבים המוגנים. ראש עיריית רחובות פתח את מרכז ההפעלה העירוני לשעת חירום, וחוף הים בראשון לציון פונה אף הוא. "פחדנו מאוד ושמענו בום אדיר מעל הבית", טענה ספיר, תושבת ראשון לציון.