כוננות בעורף: החוף בראשון לציון פונה, נערכים לפתיחת מקלטים בת"א

בפיקוד העורף נערכים לכך שהירי יגיע עד לטווח של כ-80 ק"מ, ומחדדים את ההנחיות בטווח הערים עד נתניה. בראשון לציון פונו החופים ממתרחצים ובתל אביב נפתחו המקלטים הציבוריים. יותר מ-70 רקטות נורו לעבר שטח ישראל

במרכז הארץ ממשיכים להיערך לקראת ירי רקטות אפשרי מרצועת עזה בשל מבצע "צוק איתן": עיריית ראשון לציון הורתה היום (ג') למתרחצים בחוף הים להתפנות מהמקום, זאת כחלק מנקיטת משנה זהירות כמתבקש מהמצב הביטחוני. במהלך היום נורו יותר מ-70 רקטות לעבר שטח ישראל. מהלילה תקף צה"ל כ-100 יעדי טרור ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה בעירייה התקבלה בעצה אחת עם גורמי פיקוד העורף, זאת לאור ההסלמה בשיגורים מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. המניע לפינוי החוף נעוץ בעובדה שלא קיימות אפשרויות מיגון בחופים, במקרה של שיגור טילים.

חופים פונו בראשל"צ. אילוסטרציה (שלומי זיו)

הצעד שבו נקטו בראשון לציון במסגרת ההיערכות הביטחונית במבצע "צוק איתן", מגיע בעקבות החלטת הקבינט המדיני ביטחוני היום לאשר לצה"ל לגייס כ-40 אלף חיילי מילואים, אם יוחלט על הרחבת המבצע וכניסה קרקעית של הצבא לתוך רצועת עזה.

כוחות נערכים סמוך לרצועה (דובר צה"ל)

לקראת מבצע קרקעי? (דובר צה"ל)

במערכת הביטחון נערכים לכך שהירי יתרחב מ-40 ל-80 קילומטרים במהלך השעות הבאות ובפיקוד העורף מחדדים את ההנחיות אפילו עד נתניה. גם בעיריית תל אביב לא לוקחים סיכונים והורו על פתיחת כלל המקלטים בעיר. "בהוראת פיקוד העורף", נמסר מהעירייה, "על התושבים להיערך להכשרת המרחבים המוגנים והמקלטים בבתים הפרטיים וכך נערכת גם העירייה להכשרת כלל המקלטים המוגנים במרחבים הציבוריים ובבתי הספר". כמו כן, אויש גם החמ"ל העירוני.

אם יחליטו בצה"ל לממש את גיוסם של אלפי חיילי המילואים, כוחות אלה יחליפו את החיילים בחטיבות והיחידות הסדירות. בשלב זה אין כוונה בצה"ל לערב את יחידות המילואים בלחימה בשטחי הרצועה, לכשתתקבל החלטה על כניסה קרקעית. חיילי היחידות הסדירות, שהתאמנו במהלך השנים האחרונות לקראת התמודדות עם ארגוני הטרור ברצועת עזה יהוו את הכוח הלוחם העיקרי במבצע.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

פלסטינים: 7 הרוגים בתקיפה בחאן יונס

הסברה מזויפת בחסות חמאס: תמונות ההרס בעזה "הושאלו" מסוריה ועירק

כוננות בעורף: החוף בראשון לציון פונה, נערכים לפתיחת מקלטים בת"א

ראשי הערים בדרום: "מוכנים לספוג רקטות גם שבועות, הכל בשביל שקט"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?

מבצע "צוק איתן": צה"ל תוקף ברצועת עזה

בעקבות ההסלמה: היכן אין קייטנה?

בחמאס מאיימים: "נגיב על כל הפשעים"

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום

ערב של הסלמה: עשרות רקטות לדרום

בעקבות ההסלמה: שגרת החיים מופרת

אזעקת שווא במרכז ובירושלים

הקבינט לצה"ל: להגביר התקיפות