עיריית תל אביב נערכת לפתיחת מקלטים

ביומו הראשון של מבצע "צוק איתן", בעיר ללא הפסקה לא לוקחים סיכונים ונערכים למצב שבו ארגוני הטרור מעזה יירו לטווחים רחוקים יותר מ-40 קילומטרים

ארכיון (פלאש 90)

"צוק איתן" - היום הראשון: צה"ל תוקף ברצועת עזה וחמאס מאיים להגיב בחריפות ואף להרחיב הירי - ייתכן שאף מעבר ל-40 קילומטרים. במרכז הארץ נערכים לירי הרקטות ובעקבות זאת, נערכת גם עיריית תל אביב לבדיקת ופתיחת כלל המקלטים בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהעירייה נמסר כי "בהוראת פיקוד העורף, על התושבים להיערך להכשרת המרחבים המוגנים והמקלטים בבתים הפרטיים וכך נערכת גם העירייה להכשרת כלל המקלטים המוגנים במרחבים הציבוריים ובבתי הספר". כמו כן, אויש גם החמ"ל העירוני.

ארכיון (אור גלזר)

אזעקה בנהיגה ברכב: מה עושים?

על פי הנחיות פיקוד העורף, אם אתם ברכב בזמן אזעקה, עליכם לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה או למחסה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה או למחסה תוך פרק הזמן העומד לרשותנו - יש לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

במקרה שלא ניתן לצאת מהרכב, יש לעצור בצד הדרך ולהמתין 10 דקות. אם אתם נוסעים בהסעות תלמידים או אוטובוסים - יש לעצור בצד הדרך, ועל הנהג לפתוח את הדלתות, על הנוסעים להתכופף ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

בהישמע אזעקה בעת נסיעה ברכבת, על הנהג להאט את הרכבת ל-30 קמ"ש במשך עשר דקות, על הנוסעים להימצא מתחת לקו חלונות.

אז מהן הסכנות?

אלוף-משנה במילואים ירון בר דיין מפיקוד העורף הסביר כי הסכנה הכי גדולה בנסיעה ברכב זה להיפגע מתאונת דרכים בזמן הבהלה. "הסיכוי שטיל ייפול על רכב נוסע הוא קיים, אבל הוא יותר קטן מהסיכוי שטיל ייפול קרוב ויגרום לתאונת שרשרת שתעלה לנו ביותר נפגעים מאירוע גדול", הוא אמר.

הוא ביקש להדגיש כי רק אחרי שהנוסעים המתינו 10 דקות עליהם להמשיך בנסיעה. "אנו מבקשים מאנשים לצאת החוצה - חלק לא מבינים ונשארים ברכב. אם ניתן לצאת מהרכב ולהיכנס לתוך מבנה או לתפוס מחסה זה עדיף הרבה יותר כי אתה רוצה להיות במקום שהוא בטון שמגן עלייך יותר מקירות של רכב".

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

מבצע "צוק איתן": צה"ל תוקף ברצועת עזה

בעקבות ההסלמה: היכן אין קייטנה?

בחמאס מאיימים: "נגיב על כל הפשעים"

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום

ערב של הסלמה: עשרות רקטות לדרום

בעקבות ההסלמה: שגרת החיים מופרת

אזעקת שווא במרכז ובירושלים

הקבינט לצה"ל: להגביר התקיפות