מבצע "צוק איתן" - חיל הים תקף מטרות ברצועה

לאחר שחיל האוויר פתח את המבצע בשורת תקיפות שכללו גם הפצצת בתים של פעילי חמאס, הצטרפו למתקפה גם כלי שיט של חיל הים. הספינות הפגיזו מחנות אימונים של חמאס בצפון ובמרכז הרצועה. בתגובה לתקיפות, שיגר חמאס מטח רקטות למרחבי הדרום

מבצע "צוק איתן" בעזה נמשך - ומתרחב: לאחר ההפצצות של חיל האוויר בשטח הרצועה, מפרסם דובר צה"ל הבוקר (ג') תיעוד של תקיפת יעדי טרור בעזה על ידי כוחות חיל הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוחמי חיל הים תקפו באמצעות כלי שיט מספר מטרות בצפון הרצועה ובמרכזה, ובהן מחנות אימונים ששימשו את חמאס ופעיליו. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות במטרות.

בשעות החל מבצע "צוק איתן" בעזה, כשחיל האוויר תקף עשרות יעדי טרור ברצועת עזה. בין היעדים - בתיהם של ארבעה פעילים בחמאס, שמעורבים בפעילויות טרור ועוסקים בהכוונה ובביצוע הירי לעבר ישראל. בתמונות שפרסם דובר צה"ל, נראה כלי טיס של חיל האוויר כשהוא משמיד את המבנים.

קודם לתקיפה של כלי הטיס, קיבלו בני ביתם של פעילי הטרור הודעה שלפיה עליהם להתפנות מבתיהם, וזאת על מנת למנוע פגיעה בחפים מפשע. על פי סוכנות הידיעות רויטרס, מדובר בצעד הרתעתי של צה"ל שמנסה להימנע ככל האפשר מפגיעה באוכלוסייה האזרחית.

פעילי חמאס שביתם הותקף הם איאד סכיכ, בכיר במערך הרקטי בעזה שלקח חלק בביצוע ירי רקטות ופצצות מרגמה, עבדאללה חשאש, בכיר נוסף שהיה מעורב בירי לעבר ישראל בסבב הנוכחי ובעבר. כמו כן הותקפו בתיהם של סאמר אבו-דקה, פעיל חמאס בכיר בחאן יונס וחסן עבדאללה, בכיר נוסף במערך הרקטי שהיה מעורב בירי.

המטח לעבר ישראל, אתמול (רויטרס)

בנוסף לבתי הבכירים, הותקפו כ-50 מטרות שונות הכוללות מערכי שיגור ומשגרים מוטמנים, פירי מנהרות התקפיות, מחנות אימונים, אתר לאחסון אמצעי לחימה ומוקדי פעילות טרור נוספים. בכלי התקשורת הפלסטיניים מדווחים כי לפחות 14 בני אדם נפצעו במהלך התקיפה הלילית.

אזעקות באשקלון, יירוטים באשדוד

אזעקה נשמעה הבוקר (ג') באשדוד, אשקלון, יבנה ויישובים במועצה האזורית אשכול כשמטח רקטות נוסף נורה לעבר ישראל. כיפת ברזל יירטה חמש רקטות, ארבע מהן באשדוד, אחת נוספת התפוצצה בשטח פתוח סמוך לעיר אשדוד. בתגובה לירי חיל האוויר תקף בעזה, שני פלסטינים נהרגו ושמונה נפצעו על פי גורמים ברצועה.

שני ישראלים נפצעו קל בזמן שרצו למקלט במועצה האזורית מרחבים. בתגובה לירי לעבר ישראל, חיל האוויר הפציץ מטרות בבית חנון ובשכונת זייתון בעזה. הפלסטינים דיווחו בשעות הצהריים כי שני בני אדם נהרגו ושמונה נפצעו בתקיפות חיל האוויר.

המטח לעבר ישראל נורה בשעות הבוקר המאוחרות ונמשך לתוך שעות הצהריים. הוא כלל רקטות לעבר אשדוד, אשקלון, קרית מלאכי ויישובי עוטף עזה. מערכת כיפת ברזל זיהתה רקטות שכוונו לאשדוד ויירטה ארבע מהן, את התושבים הבהיל רעש של רקטה שהתפוצצה בשטח פתוח סמוך לעיר מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.