חמאס מאיים בעקבות פעולת צה"ל: "האדמה תרעד"

לאחר שצה"ל פתח בתקיפה אווירית והשמיד שני בתים ברצועת עזה, הבהירה הזרוע הצבאית של החמאס כי טווחי הירי יורחבו, לאחר ש"ישראל חצתה את כל הקווים האדומים". קודם לכן אמר אחד מדוברי חמאס כי הארגון "יגיב על כל הפשעים"

צה"ל פתח במבצע "צוק איתן" - חמאס ממשיך לאיים: בהודעה של הזרוע הצבאית של חמאס שפורסמה לפנות בוקר (ג') נמסר כי הרס ארבעת בתי הבכירים בחאן יונס על ידי צה"ל הוא "חציית כל הקווים האדומים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארגון מאיימים ב"רעידת אדמה" ואומרים כי התגובה לתקיפה תהיה הרחבה של טווח הירי. מדובר צה"ל נמסר כי חיל האוויר תקף הלילה ארבעה בתים של בכירי חמאס בחאן יונס, בהם גם ביתו של סמאר אבו דקה, בכיר בזרוע הצבאית. קודם לתקיפה קיבלו בני הבית הודעה שעליהם לפנות אותו.

חבר הנהגת חמאס, עיזת אל רישק, אמר הלילה בעקבות תקיפות צה"ל בעזה כי "צוק איתן יהפוך לצוק מתמוטט עבור האויב הציוני". אל רישק גם ציטט את דובר גדודי אל קסאם שהעביר מסר לתושבי תל אביב: "הצבא המובס שלכם מעמיד את חייכם בסכנה - הטילים שלנו יגיעו בקרוב".

עוד קודם לתקיפת המטרות, אמר אמש דובר חמאס סמי אבו זוהרי כי אנשי חמאס לא יאפשרו לישראל לכפות את תנאיה על העם הפלסטיני. אבו זוהרי טען כי חמאס לא יאפשר לקבינט הישראלי לכפות תנאים על הפלסטינים, ופנה לעם הישראלי בדבריו: "העם שלנו לא ייכנע לפשעים שאתם מבצעים", הצהיר, "אתם תשלמו מחיר כבד וכואב".

עוד הוסיף אבו זוהרי כי טילי הקסאם הם תגובה טבעית ל"תוקפנות ישראלית". "האיומים שלכם לא יפחידו אותנו ונגיב על כל הפשעים שעשיתם אם לא תעצרו את מעשיכם", אמר. "על ישראל להבין את המסר הזה ולהפנימו".

"לא ניכנע לאולטימטום"

דובר אחר בחמאס, מושיר אל-מסרי, התייחס אף הוא לשיגורים משטח הרצועה לעבר ישראל עוד בטרם היציאה הישראלית למבצע. "ההתנגדות לא תיכנע בפני האוטלימטום ולא להחלטות הקבינט", אמר.

"כל האפשרויות פתוחות בפנינו", הבהיר אל-מסרי. "אנו מוכנים להגן על העם הפלסטיני עד טיפת הדם האחרונה. מוכנים להכות בעומק האויב ולחזור על המערכה הקודמת מימי 'עמוד ענן'".

הזרוע הצבאית בחמאס בוחרת בהסלמה

הודעתו של דובר חמאס מתפרסמת על רקע הדילמה שלה נדרשים בארגון הטרור. בזרוע הצבאית של חמאס מנסים להחליט כעת האם הם מתכוונים להרגיע את המצב בהתאם לרצונה של ישראל, או דווקא לגרור את צה"ל למבצע רחב.

בחמאס מבינים שישראל לא רוצה פעולה גדולה ובוודאי לא פעולה קרקעית, אבל הם מרגישים מחויבים לנקום את מות אנשי הזרוע הצבאית במנהרה שהתפוצצה היום (ב'). אנשי הזרוע הצבאית, שלא מצייתים ללשכה המדינית, מבטיחים תגובה ללא תקדים.

חידוש הרגיעה לא עומד על הפרק מבחינת הזרוע הצבאית של חמאס, הם רוצים הישגים. הישג יכול להתבטא בכך שישראל תתחייב שלא תהיה פעילות צבאית בגדה ובכך חמאס יהפכו למגני הגדה המערבית, על אפו וחמתו של אבו מאזן. ישראל לא תסכים לתנאי כזה.

 

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

מבצע "צוק איתן": צה"ל תוקף ברצועת עזה

בעקבות ההסלמה: היכן אין קייטנה?

בחמאס מאיימים: "נגיב על כל הפשעים"

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום

ערב של הסלמה: עשרות רקטות לדרום

בעקבות ההסלמה: שגרת החיים מופרת

אזעקת שווא במרכז ובירושלים

הקבינט לצה"ל: להגביר התקיפות