אזעקת שווא במרכז ובירושלים

בזמן שעשרות רקטות משוגרות לעבר הדרום, ובעוד טווח הירי מתרחב, הבהילו הצופרים את תושבי אזור המרכז ואזור ירושלים. אולם תוך זמן קצר התברר כי מדובר היה באזעקות שווא

אילוסטרציה (דובר צה"ל)

אזעקות שווא באזור המרכז ובירושלים: תושבי הערים השונות שלא מורגלים לקול הצופרים, נבהלו למשמע אזעקה עולה ויורדת שהופעלה באזור המרכז ובאזור ירושלים, דווקא בזמן שחמאס מחריף את הירי מכיוון רצועת עזה. בין היישובים שבהם נשמעה הערב אזעקת השווא: רחובות והרי ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחמאס הרחיבו הערב את הירי לטווחים של כ-40 קילומטרים. בין היישובים שנכנסו לטווח הירי מכיוון רצועת עזה: המועצה האזורית לכיש, המועצה האזורית באר טוביה ואזור אשדוד. כמה מהרקטות נפלו בשטחים פתוחים, ואין נפגעים.

רקטה אחת גרמה לשריפה במקום שבו היא נפלה, ולוחמי האש עמלים בכדי לכבות את האש.

טווח הרקטות (חדשות 2)

צה"ל מגביר את פעולותיו ברצועת עזה

אחרי 12 ימים של ירי מתמשך לעבר יישובי הדרום, החליט הערב הקבינט על הגברת הפעולות ברצועה עזה - כרגע בעיקר מן האוויר - אך אם זה לא יביא לרגיעה נשקלת גם פעולה קרקעית. מאז השעה 20:00 נורה מטח של כ-35 רקטות לעבר יישובי מערב הנגב. שלושה יירוטים של כיפת ברזל באזור אשדוד, שם נפצע קל מרסיסים אדם אחד.

במקביל, נערך גיוס מצומצם של 1,500 אנשי מילואים למערכי כיפת ברזל, פיקוד העורף ולוגיסטיקה. יחד עם זאת, נאסרו ההתקהלויות והתכנסויות של מעל 500 איש במרחבי אשדוד, אשקלון ובאר שבע, שם גם הורה פיקוד העורף לפתוח מקלטים ציבוריים. כיפת ברזל נפרסה במרחבים חדשים ואזורים שונים כדי לתת את ההגנה אם יורחב הירי גם מעבר ליישובי הדרום. החשש בצה"ל הוא שאם ההסלמה תעלה מדרגה - חמאס עלול לירות גם למרכז הארץ.

התקיפה בעזה, היום

הוראות פיקוד העורף (יישובים שבטווח של 7-40 קילומטרים מהרצועה)

• בהישמע אזעקה או קול נפץ, יש להיכנס למרחב המוגן תוך פרק הזמן העומד לרשותך.

• התקהלויות והתכנסויות - אין התקהלויות והתכנסויות מעל 500 איש בשטח פתוח וסגור (מופעים, אירועים, משחקי כדורגל וכו')

• ניתן לקיים התכנסויות/התקהלויות מתחת ל-500 איש ללא מגבלה.

• לימודים/קייטנות - יתקיימו במידה ויש מרחב מוגן שניתן להגיע אליו לפי פרק הזמן העומד לרשותך.

• מקומות עבודה שאינם חיוניים - אין מגבלות.

• מרכזי קניות - אין מגבלות (התכנסות שלא תעלה על 500 איש).