החטיפה שלא הייתה: אותר הטנדר הנעלם

שעות לאחר שכוחות משטרה הוזעקו לאזור מודיעין ומסוק הוזנק לאוויר, אותר הטנדר שבו - כך דיווחו עדי ראייה - בוצעה חטיפה של ילד חובש כיפה. בניגוד לדיווחים שהועברו למשטרה, שני האנשים שנסעו בטנדר לא היו בני מיעוטים, אלא יהודים. "אף אחד לא לוקח צ'אנס", הסביר מפקד בכיר

אילוסטרציה (דניאל נחמיה, חדשות 2)

המבצע שהחל היום (ב') בשעות הצהריים, בעקבות חשד לחטיפה של ילד, תם לאחר שהטנדר נמצא והתברר שלא בוצעה חטיפה. המשטרה איתרה את המכונית, בזכות התיאור שסיפקו לה עדי הראייה שדיווחו על החשד לחטיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מעדי הראייה, ילד שעדותו הוגדרה על ידי קציני משטרה כאותנטית, זיהה את כלי הרכב שאותר ואמר שאכן מדובר בטנדר שבו בוצעה ככל הנראה החטיפה. אולם התברר כי שני האנשים שנסעו במכונית הם יהודים.

על רקע המצב הביטחוני הרגיש, בדקה המשטרה את החשד לחטיפה שעל פי עדי הראייה בוצעה באזור מודיעין. למרות העובדה שלא התקבל כל דיווח על ילד שנעדר, התייחסה המשטרה ברצינות לדיווח שלפיו בני מיעוטים הכניסו בכוח לרכבם ילד עם כיפה לראשו - ונעלמו.

"סמוך לרחוב שבטי ישראל ראיתי שני אנשים שנראו לי כמו בני מיעוטים", סיפר עד הראייה הצעיר לחוקרים. "הדלת של הטנדר הייתה פתוחה מאחור, האוטו היה מונע, הכניסו לשם בכוח ילד שחובש כיפה. הם כפתו את ידיו והמשיכו בנסיעה".

מאז חטיפת שלושת הנערים, ורצח הנער הערבי, שבוצע לפי החשד על ידי יהודים כנקמה, מורגשת דריכות גדולה בכל הארץ, ולמשטרה זורמים דיווחים רבים אודות מקרים חטיפה. כשברקע מחדל הטיפול בשיחה של אחד הנערים החטופים למוקד 100 של המשטרה, כוחות הביטחון אינם מקלים ראש והתלונות השונות נבדקות.