צפו: השלכת האבנים תועדה במצלמת הרכב

בני זוג שעשו את דרכם בשעת לילה מאוחרת מערד לאזור המרכז נקלעו לתקרית מסוכנת בכביש 31: משני צדי הדרך החלו אלמונים להשליך לעברם אבנים. השניים, שנסעו במכונית עם מצלמת רכב שהותקנה על השמשה הקדמית, פעלו באופן נכון ומהיר וניצלו. מצלמת הרכב תיעדה את התקרית

מצלמת הרכב תיעדה את רגעי החרדה: כמו במכוניות רבות בישראל, גם ברכבם של יורם ומיקי זהבי מותקנת מצלמה קטנה שמתעדת כל נסיעה. אמש, 20 דקות אחרי השעה חצות, בני הזוג עשו את דרכם בחזרה מערד למרכז הארץ. בכביש 31 הושלכו לעברם אבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לעיירה הבדואית חורה, הם נאלצו לעצור בגלל פחי זבל בוערים שפוזרו על הכביש, אלא שתוך שניות ספורות הם הבינו שנקלעו למלכודת. האבנים הושלכו עליהם מכל כיוון, גם לאחר שעשו סיבוב פרסה מהיר וברחו מהמקום במהירות של יותר מ-150 קמ"ש.

אחת האבנים ניפצה את השמשה בצד של מיקי ופגעה בראשה. למזלה, היא דיברה בטלפון הסלולרי באותו הרגע והמכשיר בלם את האבן. לולא הטלפון, הפגיעה הייתה יכולה להיות חמורה יותר.

אירועים מהסוג הזה התקיימו במקומות נוספים בדרום. עשרות רעולי פנים בדואים תקפו רכבים בכניסה ליישוב עומר שליד באר שבע. ראש המועצה פיני בדש, שיצא לפתח היישוב כשהוא חמוש בנשק, הודיע בתגובה כי הוא יאסור על כניסת תושבי האזור הבדואים למבני ציבור בעומר כמו סניפי דואר ומרפאות.