הקבינט לצה"ל: להגביר התקיפות

הדרג המדיני הורה לצבא לעלות מדרגה בתקיפות ברצועת עזה. לצורך כך הושלם גיוס של 1,500 חיילי מילואים. עם זאת, המטרה אינה להיכנס למלחמה. צה"ל: חשפנו מנהרה שיועדה לפיגוע

הירי מעזה נמשך כל העת וצה"ל מקבל היום (ב') אישור מהדרג המדיני להגביר את התקיפות ברצועה בשעות הקרובות. עם זאת, המטרה היא לא להיגרר למלחמה אלא לשמור את העימות בטווחים הנוכחיים ולא להכניס ערים נוספות בדרום ובמרכז לטווח הירי. נוסף על כך, צה"ל משלים גיוס של 1,500 חיילי מילואים - רובם חיילי מפקדה בפיקוד העורף וכיפת ברזל, יחד עם כוחות שייצאו לגזרות אחרות כדי שיהיה ניתן להוריד כוחות סדירים לדרום הארץ ולרכזם שם אם יידרש להשלים את הפעילות. זמן קצר לאחר מכן צה"ל תקף מנהרת טרור בחאן יונס. תושבים במועצות האזוריות אשכול וחוף אשקלון הונחו להישאר במרחק 15 שניות ממרחב מוגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, הצבא ממשיך פעילות הגנתית משמעותית בשני תחומים: פריסתה של מערכת כיפת ברזל והמענה לירי הרקטות, יחד עם המשך היערכות לאפשרות שחמאס ינסה לבצע פיגועים באמצעות מנהרות או על הגדר נגד מטרות צבאיות בימים הבאים.

על פי הנחיות פיקוד העורף, אסורה התקהלות והתכנסות של מעל 500 איש בשטח פתוח או סגור במרחק עד 40 קילומטר מהרצועה. הגדרת השטח הזו כוללת בין היתר את באר שבע, יבנה ומזכרת בתיה.

התקיפה בחאן יונס

צה"ל: חשפנו מנהרה שנועדה לפיגוע

גורם צבאי בכיר אמר כי ההרוגים הלילה בשטח הרצועה הם אנשי חמאס "שהיו בתוך מנהרה עם חומרי נפץ ויועדה לפיגוע משמעותי עם תשתית וכוח מיוחד שלהם נגד חיילים". לדברי הגורם, הפעילות נגד המנהרה בוצעה "לפני כמה ימים ואנשי חמאס נגעו הלילה בחומר הנפץ - מה שגרם לפיצוץ המנהרה. זו מנהרה משמעותית שנמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו".

נזק באשכול (דוברות מועצת אשכול)

במשך כל שעות היום המשיכו הרקטות להתפוצץ בשטח מערב הנגב ואף הרחיקו עד בירת הנגב. ביישוב במועצה האזורית אשכול נפגע לול מפגיעה ישירה של פצצת מרגמה, דבר שגרם לנזק רב למקום ולהרג העופות. בתגובה, תקף צה"ל אחר הצהריים שלושה משגרים מוטמנים בבית חנון שבצפון רצועת עזה.

בנוסף לתקיפת מטרות הטרור, חיל האוויר פיזר כרוזים ברחבי עזה שעליהם נכתב: "קריאה לתושבי הרצועה לא לשתף פעולה עם מפעילי המנהרות, על החתום - צה"ל". מתחילת מבצע "שובו אחים" נפלו 183 רקטות בשטח ישראל, 161 מהן בשטחים פתוחים, 22 בשטחים בנויים. כיפת ברזל יירטה 21 שיגורים. צה"ל תקף בעזה 16 פעמים ושבע חוליות משגרי רקטות הושמדו.

הסלמה בדרום - עדכונים שוטפים

18:57 - שתי רקטות התפוצצו מחוץ ליישוב במ.א אשכול. אין נפגעים

18:53 - רקטה נפלה בשטח פתוח במ.א שער הנגב. אין נפגעים

18:45 - תושבים במועצות האזוריות אשכול וחוף אשקלון הונחו להישאר במרחק 15 שניות ממרחב מוגן.

18:30 - אזעקת צבע אדום במספר יישובים במועצה האזורית שער הנגב. רקטה נפלה בשטח פתוח. אין נפגעים.

17:45 - שתי רקטות התפוצצו בשטח המועצה האזורית אשכול, אין נפגעים.

רקטות לעבר באר שבע ונתיבות; אין נפגעים

מוקדם יותר היום נורתה רקטה מרצועת עזה לבאר שבע - בפעם השנייה מאז החל סבב ההסלמה הנוכחי בדרום. אזעקה נשמעה ברחבי העיר וזמן קצר לאחר מכן התפוצצה הרקטה בשטח פתוח. לא היו נפגעים או נזק. כשעה לאחר מכן שוגרה רקטה נוספת לכיוון נתיבות ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. אחת הרקטות התפוצצה הבוקר בתוך יישוב במועצה האזורית אשכול. חייל נפצע קל מרסיס ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה. בנוסף, כתוצאה מהירי ניזוקו מספר בתים וכלי רכב.

נזק באשכול (דוברות מועצת אשכול)

רקטה במ.א אשכול (חדשות 2)

בתגובה לירי תקף חיל האוויר במהלך הלילה 15 יעדים ברצועת עזה. בחמאס דיווחו כי שבעה מפעילי הארגון נהרגו בתקיפות כשמנהרה קרסה סמוך לרפיח. שני מחבלים נוספים חוסלו סמוך לחצות על ידי צה"ל סמוך לחצות מהאוויר.