הנער שהוכה ע"י שוטרי מג"ב העיד במח"ש

הנער הפלסטיני-אמריקני טריק אבו חדיר שתועד בסרטון כשהוא מוכה קשות על ידי שוטרי מג"ב העיד במח"ש על התקרית שעוררה סערה בעולם. אבו חדיר הוא בן דודו של מוחמד אבו חדיר, הנער שנרצח על פי החשד על ידי יהודים. במג"ב אמרו כי הוא השתתף במהומות וזרק אבנים, הנער מכחיש

הנער טריק אבו חדיר, שתועד כשהוא מוכה על ידי שוטרי מג"ב שעצרו אותו במהלך המהומות האלימות ביום חמישי שעבר בשכונת שועפט, מסר היום (ב') עדות במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון שפורסם בשבת ובו נראה הנער סופג מכות משני שוטרי מג"ב שחבטו בו באגרופים ואחד מהם אף בעט בראשו עורר סערה גדולה בעולם. במג"ב טענו כי הנער השתתף יחד עם כמה רעולי פנים אחרים ביידוי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר השוטרים ואף התנגד למעצר. הסרטון הראה כי בעת שהוכה, הוא שכב על הקרקע וכלל לא התנגד.

הנער הוא בן דודו של מוחמד אבו חדיר, שנרצח על פי החשד בידי יהודים. טריק ובני משפחתו הם אזרחים אמריקנים שהגיעו לישראל לביקור משפחתי.

"הותקפתי בלי סיבה"

יממה לאחר שסרטון שבו הוא נראה מוכה על ידי שוטרי מג"ב גרם לסערה בעולם, שוחרר אתמול הנער טריק אבו-חדיר ממעצר. בבית משפחתו בשועפט, הוא שחזר את המקרה והכחיש כי היה מעורב בזריקת אבנים לעבר החיילים. "אני מרגיש רע", הוא אומר. "שלושה חיילים תקפו אותי מהצד והכו אותי בפני".

טריק, פלסטיני-אמריקני שהגיע לישראל לביקור משפחתי שכלל את הלוויית בן דודו, הנער מוחמד אבו-חדיר שנחטף ונרצח בשבוע שעבר, סיפר על הרגעים שקדמו לתקרית החמורה. "עמדתי והסתכלתי על קבוצת אנשים. שמעתי כמה אנשים צועקים משמאלי ואז ראיתי שניים או שלושה חיילים מגיעים מצד שמאל, ניסיתי לקפוץ מעל הגדר ונפלתי", סיפר הנער בן ה-16. "אז הם הרימו אותי, הטיחו אותי על הקרקע והכו אותי".

הנער נשאל מה היה אומר ללוחמים שהכו אותו בעוד הוא שכוב על הקרקע אזוק, אילו היה יכול: "הייתי אומר להם 'למה תקפתם אותי ככה, לפחות תאמרו לי למה תקפתם אותי אם לא עשיתי לכם כלום', זה מה שהייתי אומר להם". לדבריו, למרות שהיה רעול פנים, לא היה לו כל חלק בפעילות אלימה שקדמה לתקרית. "לא זרקתי אבנים, רק הסתכלתי".

אבו חדיר, שנראה המום מההמולה הרבה סביבו, הבהיר לכלי התקשורת שפקדו את ביתם של בני משפחתו כי הוא מעוניין לשוב לביתו שבארה"ב. "נדהמתי, לא הבנתי למה זה קרה. אני מרגיש רע עבור מוחמד", סיפר הצעיר כשלצידו חבר הכנסת אחמד טיבי שהגיע גם הוא לבית המשפחה.