חייל העמיד ערבים בשורות ואיים עליהם ברובה: "אהרוג אתכם"

חייל צה"ל נשלח ל-11 חודשי מאסר, לאחר שאיים על אזרחים ערבים ברובה. "אגיד שאיימתם עליי ויריתי בכם. חלומי היה להתגייס ולהרוג בן אדם", הוא הטיח בהם מבלי שעשו לו דבר. האירוע שהתרחש בים המלח נגמר בהתערבות המשטרה, החייל נשלח לכלא

ארכיון (חדשות 2)

הוא העמיד אותם בשתי שורות, השמיע איומים וקללות וכיוון לעברם רובה M-16. זה קרה ב-23 בינואר השנה - חייל צה"ל הגיע עם משאית צבאית למתחם המסעדות בעין בוקק שבים המלח, זמן קצר לאחר ששתה אלכוהול בפאב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל הבחין במספר אזרחים ערבים, ניגש אליהם, ודרש מהם תעודות זהות, תוך שהוא משמיע קללות ואיומים שיהרוג את כולם אם לא ייענו לדרישתו. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, הוא כיוון לעברם נשק ולאחר שחלק מהאזרחים לא הציגו תעודות זהות לבקשתו הוא העמיד אותם בשתי שורות - באחת מי שהציג תעודת זהות ובשנייה אלה שלא הציגו.

החייל כיוון את הנשק לראשו של אחד האזרחים שלא הציגו תעודות זהות וזה בתגובה הוציא רישיון נהיגה והציגו לחייל, אך הוא שב ודרש שיציג לו תעודת זהות. לאחר מכן, הוא הפריד אותו מהאחרים.

"אגיד שאיימתם עלי ויריתי בכם"

בזאת לא הסתפק החייל: בשלב זה הוא אמר כי "חלומו" היה להתגייס לצבא כדי להרוג בן אדם והוסיף כי יהרוג את כולם מבלי לשבת בכלא. "אגיד שאיימתם עלי ויריתי בכם", הוא אמר. בהמשך האירוע הוא הכניס מחסנית לנשק, דרך וירה כדור אחד באוויר. החייל גם ציין בפני האזרחים כי הכדור השני "יהיה בראש של אחד מכם".

בשלב זה הגיעו שוטרי משטרת ישראל למקום והשתלטו על החייל ואלה פרקו את הנשק שהיה טעון. כשהגיע לתחנת המשטרה הוא התפרע, הרים ידיו וקילל וגם כשהגיע לתחנת המשטרה בערד הוא קילל את השוטרים במקום.

סיכן והשפיל אזרחים תמימים ללא סיבה

נגד החייל הוגש לאחרונה כתב אישום מתוקן בגין שימוש בלתי חוקי בנשק ואיומים, ונגזרו עליו 16 חודשי מאסר, לאחר שבית הדין לא קיבל את הסדר הטיעון בעניינו שקבע לו עונש מאסר של 11 חודשים. בית הדין קבע שמעשיו "סיכנו אזרחים תמימים והשפילו אותם בפרהסיה, זאת למרות שלא קדם להם כל התגרות מצד האזרחים". עוד נקבע כי במעשיו פגע החייל בערך חיי האדם, נפשו וכבודו ובתדמית הצבא.

עם זאת, רב סרן במילואים בני קוזניץ וסרן מועירה סרחאן מהסנגוריה הצבאית ערערו על העונש, ובית הדין הצבאי לערעורים קיבל את הערעור וגזר על החייל 11 חודשי מאסר בלבד.