שוב ירי לבאר שבע: רקטה התפוצצה בשטח פתוח

אחרי שבשבת נכנסה בירת הנגב לטווח האש, לראשונה בסבב ההסלמה הנוכחי, שוגרה רקטה לכיוון העיר ופגעה בשטח פתוח מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. רקטה נוספת ששוגרה לכיוון נתיבות יורטה על ידי כיפת ברזל. מאז חצות נורו יותר מ-10 רקטות לשטח ישראל, אחת מהן גרמה לפציעתו קל של חייל‎

הירי נמשך (חדשות 2)

רקטה נורתה מרצועת עזה לבאר שבע, בפעם השנייה מאז החל סבב ההסלמה הנוכחי בדרום. אזעקה נשמעה ברחבי העיר וזמן קצר לאחר מכן התפוצצה הרקטה בשטח פתוח. לא היו נפגעים או נזק. כשעה לאחר מכן שוגרה רקטה נוספת לכיוון נתיבות ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שמעתי בום, אבל אני לא יודע להגיד אם זה היה יירוט או נפילה", סיפר תושב באר שבע לאחר הירי. "אני לומד למבחן מחר ודואג שהמצב יחמיר".

מאז חצות נורו לשטח ישראל 12 רקטות ופצצות מרגמה. אחת הרקטות התפוצצה הבוקר בתוך יישוב במועצה האזורית אשכול. חייל נפצע קל מרסיס ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה. בנוסף, כתוצאה מהירי ניזוקו מספר בתים וכלי רכב.

בתגובה לירי תקף חיל האוויר במהלך הלילה 15 יעדים ברצועת עזה. בחמאס דיווחו כי שבעה מפעילי הארגון נהרגו בתקיפות כשמנהרה קרסה סמוך לרפיח. שני מחבלים נוספים חוסלו סמוך לחצות על ידי צה"ל סמוך לחצות מהאוויר. בחמאס אומרים כי מדובר במנהרה שהופצצה שלשום ונהרסה, כשהלילה נכנסו אליה פעילי חמאס כדי לנסות ולתקן ואז היא קרסה עליהם.

 "זו הסלמה חמורה והאויב ישלם את המחיר", הזהיר הלילה דובר חמאס ברצועת עזה סמי אבו זוהרי בתגובה לפעולות צה"ל.

פצוע ונזק לכלי רכב באשכול (חדשות 2)

גם הגזרה הצפונית לא נותרה שקטה. פצצת מרגמה שנורתה מכיוון החרמון הסורי לעבר הגולן הישראלי התפוצצה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק. צה"ל השיב באש לעבר מקור הירי, כמסר אזהרה לצבא הסורי. נבדקת האפשרות שלפיה הירי בוצע כאות הזדהות עם הפלסטינים.

ביום שבת, בפעם הראשונה מאז סבב ההסלמה האחרון, נורו בשעות הערב רקטות לעבר העיר באר שבע. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה בהצלחה. זמן קצר לאחר מכן שוגר מטח של רקטות גם לעבר אשקלון, וגם שם יירטה מערכת ההגנה חלק מהן.