חיל האוויר תקף 5 משגרים בצפון רצועת עזה

במהלך הלילה תקף כלי טיס של חיל האוויר חולייה שפעלה לשיגור רקטות לעבר ישראל. הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים בתקיפה. כ-40 רקטות ופצצות מרגמה נורו לעבר ישראל מאז אתמול. בכל המקרים לא היו נפגעים. פצמ"ר שנורתה מכיוון סוריה התפוצצה בשטח בפתוח

תקיפה ברצועת עזה (ארכיון) (AP)

הסלמה בדרום: כלי טיס של חיל האוויר תקף לפנות בוקר (ב') חמישה משגרים מוטמנים בצפון רצועת עזה. מוקדם יותר במהלך הלילה חיסל חיל האוויר חוליית טרור במרכז הרצועה, סמוך לאל-בוריג'. במהלך הלילה נורו שלוש רקטות לעבר יישובי הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי בתקיפה נהרגו שני בני אדם. בהמשך הלילה הותקפו מטרות נוספות ברצועה. במקביל, צה"ל זיהה הלילה נפילת פצצת מרגמה בצפון רמת הגולן, סמוך לגדר הגבול. הפצצה נפלה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק. כוח צבא ששהה באזור השיב באש לעבר מקורות ירי חשודים. נבדקת האפשרות לפיה הירי בוצע כאות הזדהות עם הפלסטינים.

מדובר צה"ל נמסר כי "חוליית הטרור עסקה בירי תלול מסלול לעבר שטח מדינת ישראל". מאז אתמול נורו מרצועת עזה לשטחי ישראל יותר מ-40 רקטות ופצצות מרגמה - כולן התפוצצו בשטחים פתוחים. בכל המקרים לא היו נפגעים. בהמשך הלילה, הותקפו תשע מטרות נוספות על ידי כלי טיס של חיל האוויר.

אתמול בצהריים התחדש הירי מרצועת עזה לישראל, לאחר מספר שעות של שקט. במטח הראשון התפוצצו שש רקטות בשטח המועצה האזורית שער הנגב וארבע במועצה האזורית אשכול.

יירוט מעל אשקלון (אשקלונט)

ביום שבת, בפעם הראשונה מאז סבב ההסלמה האחרון, נורו בשעות הערב רקטות לעבר העיר באר שבע. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה בהצלחה. זמן קצר לאחר מכן שוגר מטח של רקטות גם לעבר אשקלון, וגם שם יירטה מערכת ההגנה חלק מהן.

בתגובה לירי הרקטות שבוצע לעבר ערי ישראל, צה"ל תקף הלילה עשר מטרות ברצועת עזה. "צה"ל ערוך ומוכן להגן על תושבי מדינת ישראל מפני כל איום מתמשך", נכתב בהודעה ששחרר דובר צה"ל לאחר התקיפה.

את התקיפה ביצע צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר. במהלך התקיפה הופצצו מטרות טרור במרכז ובדרום הרצועה ובניהן משגרים מוטמנים ואתר לייצור אמצעי לחימה.