המהומות נמשכות ברחבי הארץ

מול הכפר ערה נפגע אוטובוס מזריקת אבנים. רכבם של ארבעה תושבי עמק חפר נקלע בטעות אל תוך בקה אל גרביה, וחולץ על ידי המשטרה. בג'סר א-זרקה נעצר קטין בן 15 בחשד שיידה אבנים לעבר רכבים חולפים בכביש החוף.

פעילי ימין מפגינים בי-ם (אהרן והב)

נמשכות הפגנות הזעם בערים הערביות ברחבי הארץ: הלילה (ב') אישה נפגעה באורח קל לאחר שהאוטובוס בו נסעה נפגע מהשלכת אבנים מול הכפר ערה. גם בג'סר א-זרקא ובבקה אל גרביה נרשמו אירועי הפרת סדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האוטובוס היה בדרכו לקריית שמונה. הנוסעת שנפגעה פונתה לבית החולים העמק בעפולה.

כמו כן, במהלך הלילה נקלע רכבם של ארבעה תושבי עמק חפר בטעות לתוך בקה אל גרביה. הם חולצו ללא פגע על ידי כוחות המשטרה.

המשטרה עצרה נער בן 15 מג'סר א-זרקא בחשד שהשליך אבנים על רכבים חולפים בכביש החוף. גם בבקה אל גרביה ובערערה נרשמו מספר תקריות.

ברחבי הארץ התרחשה אתמול שורת אירועים שמעלה את המתח הגואה גם כך בין ישראל לפלסטינים ובין האוכלוסיה היהודית והערבית בתוך תחומי מדינת ישראל, עם היוודע דבר מעצרם של שישה יהודים, חלקם קטינים, החשודים ברצח הנער מוחמד אבו-ח'דיר. גם בלילה הקודם נמשכו המהומות, כשמאות פלסטינים יידו אבנים לעבר שוטרים בחיזמה, אבו-טור ושועפאט. יחד עם זאת, לחדשות 2 Online נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להתקשר היום לבני משפחת הנער.

השוטרים מנסים להשיב הסדר על כנו (אהרן והב)

עשרה מתנחלים מהיישוב יצהר שבשומרון ירדו לשכונה הקיצונית של הכפר הפלסטיני עינבוס ויידו אבנים לעבר הבתים. קבוצה של צעירים שיצאה מהכפר הפלסטיני הצליחה להניס אותם בחזרה ליצהר. האירוע הסתיים ללא נפגעים.

בשפרעם התפרעו כ-50 צעירים. הם יידו אבנים וניסו להצית פחי אשפה. כוח משטרה נכח במקום ופעל לפיזור המפגינים.‬ לא ידוע על נפגעים. במקביל, במועצה המקומית אכסאל שבצפון הוצתה תחנת שיטור קהילתי ויודו אבנים לעבר תחנת הכיבוי בנצרת.

הפגנות מחאה בירושלים

בירושלים הפגינו אתמול כ-400 פעילי ימין בצומת בר אילן. הם חסמו את ציר התנועה והבעירו צמיגים ופחי אשפה. המשטרה עצרה את אחד המשתתפים בחשד שיידה אבנים לעבר מכוניות חולפות. יחד עם זאת, סמוך לתל שבע שבדרום יידו מפגינים בדואים אבנים ובקבוקי תבערה. המוחים הבעירו צמיגים וחסמו כבישים. שמונה נעצרו והועברו לחקירה.

בעקבות האירועים, המשטרה חסמה לתנועה את כביש 60 בין היישוב עומר לצומת שוקת, את כביש 31 מצומת שוקת ועד ערד ואת כביש 57 מצומת קלנסוואה ועד צומת ניצני עוז.

מוקדם יותר היום החלו מאות צעירים ערבים רעולי פנים ליידות אבנים, להשליך בקבוקי תבערה ולירות זיקוקים לעבר כוחות הביטחון בכניסה לעיר טמרה שבגליל המערבי. 14 מתפרעים נעצרו.

בעקבות העימותים חסמה המשטרה לתנועה את כביש 70, בקטע בין צומת סומך לצומת אחיהוד בצפון. מאות שוטרים ואנשי יס"מ הדפו את המתפרעים באמצעים לפיזור הפגנות, בהם רימוני הלם. בשעות הערב נרגעו המהומות בכניסה לעיר והכביש נפתח מחדש לתנועה.

סגן ראש העיר טמרה הגיע לפנות ערב למוקד ההפגנה בניסיון להרגיע את המתפרעים, אך הותקף על ידי רעולי פנים והוברח מהמקום. במקביל התעמתו כמאה צעירים עם שוטרים בשדרות יוחנן פאולוס בנצרת. שני חשודים נעצרו והועברו לחקירה בתחנת שפרעם.

נתניהו ישוחח עם בני המשפחה. אבו-ח'דיר (רויטרס)

אחד החשודים ברצח הנער הודה והפליל את חבריו

הערב נודע לחדשות 2 כי אחד החשודים ברצח הנער מוחמד אבו-ח'דיר משתף פעולה עם חוקריו ואף הודה והפליל את חמשת חבריו, שמעצר חלקם הוארך בשמונה ימים. מעצרו של חשוד נוסף הוארך בחמישה ימים.

עוד עולה מהחקירה כי אין מדובר בהתארגנות מסודרת, אלא ככל הנראה מדובר ביוזמה פרטית של קבוצת נערים קיצונים שמכירים אחד את השני. המשטרה חושדת שהשישה, המשתייכים לתא ימני קיצוני, ביצעו את הרצח על רקע לאומני כנקמה על חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים היהודים שהובאו למנוחות שעות לפני שביצעו את מעשיהם.

על פי הפרטים החלקיים שמותרים לפרסום, לפנות בוקר נעצרו השישה, כמה מהם קטינים - המתגוררים באזור בית שמש, ההתנחלות אדם וירושלים. בחקירתם קשרו עצמם החשודים לאירוע אך לא הודו במעשה עצמו.