ערבים התעמתו עם שוטרים בצפון

מאות צעירים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר שוטרים בטמרה. כביש 70 בין סומך לאחיהוד נסגר לתנועה. 14 מהמתפרעים נעצרו. גם בנצרת התחדשו הערב ההפגנות האלימות

התחדשו העימותים האלימים במגזר הערבי: שעה קלה לאחר שהותר לפרסום כי נעצרו שישה יהודים בחשד לחטיפת ורצח מוחמד אבו-ח'דיר, החלו הערב (א') מאות צעירים ערבים רעולי פנים ליידות אבנים, להשליך בקבוקי תבערה ולירות זיקוקים לעבר כוחות הביטחון בכניסה לעיר טמרה בגליל המערבי. 14 מתפרעים נעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות העימותים חסמה המשטרה לתנועה את כביש 70, בקטע בין צומת סומך לצומת אחיהוד בצפון. מאות שוטרים ואנשי יס"מ הדפו את המתפרעים באמצעים לפיזור הפגנות, בהם רימוני הלם. בשעות הערב נרגעו המהומות בכניסה לעיר והכביש נפתח מחדש לתנועה.

התפרעויות בטמרה (פוראת נסאר)

סגן ראש העיר טמרה הגיע לפנות ערב למוקד ההפגנה בניסיון להרגיע את המתפרעים, אך הותקף על ידי רעולי פנים והוברח מהמקום. במקביל התעמתו כמאה צעירים עם שוטרים בשדרות יוחנן פאולוס בנצרת. שני חשודים נעצרו והועברו לחקירה בתחנת שפרעם.

הערב הודיע הנשיא שמעון פרס כי החליט להיעתר לבקשת ראשי הרשויות הערבויות ואנשי דת מוסלמים ולדחות למועד אחר את ארוחת האיפטאר המסורתית שהייתה אמורה להתקיים מחר בבית הנשיא.

עימותים אלימים בכניסה לטמרה (פוראת נסאר)

ראשי הרשויות ביקשו לדחות את הארוחה על מנת שיוכלו להישאר בשטח ולנסות להרגיע את המצב. מלשכתו של פרס נמסר כי "הנשיא לוקח חלק בהרגעת הרוחות ומקיים שיחות אישיות עם ראשי ערים ערביות וכהני דת במטרה להרגיע את השטח".

אחר הצהריים הותקפו שלושה תושבי השטחים ברחוב שבטי ציון בגבעת אולגה. השלושה עובדים בישראל בהיתר והותקפו על ידי מספר אלמונים שנמלטו מהמקום. כתוצאה מהתקיפה נפצע אחד מהשלושה באורח קל. במשטרה חדרה פתחו סריקות אחר החשודים.

מוקדם יותר היום התלונן תושב מוסמוס בתחנת אום אל פאחם כי מספר מתנחלים תקפו אותו. בדיקת המשטרה העלתה כי המתלונן בדה את הדברים לאחר שלטענתו קיבל עצות ממקומיים לפרסם את דבר התקיפה על מנת להלהיט את הרוחות.

אתמול: התפרעויות במשולש

אמש התפרעו מאות צעירים במספר מוקדים, בהם קלנסווה וטייבה במשולש, ערערה בוואדי ערה ובנצרת. שני שוטרים נפגעו מיידוי אבנים בערערה, וכמה מפגינים נעצרו.

הכניסה לקלנסווה אחרי המהומות (עזרי עמרם, חדשות 2)

בנצרת הפגינו כ-150 בני אדם בשדרות פאולוס, ויידו אבנים לעבר ניידות נמשטרה. ההפגנה זלגה לרחוב המוסכים בעיר, הסמוך לכביש המנהרות. כמו כן נזרק בקבוק המכיל חומר דליק. שוטרי יס"מ ומג"ב במקום.

בכיכר שבכניסה לעיר קלנסווה הפגינו מאות בני אדם. שוטרי מרחב שרון הגיעו למקום והשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות שכללו רימוני גז. מנגד, השליכו המפגינים רעולי הפנים אבנים וירו זיקוקים.

אלון שני השתתף בהכנת הידיעה.