רעולי פנים, עם נשקים שלופים: כך נעצר חשוד ברצח הנער משועפאט

שכניו של הנער נחרדו למראה אנשי היחידה המיוחדת שפשטה על הבית שבו הוא מתגורר. כשהוא זועק "אבא, אמא, הצילו", הוכנס הקטין החשוד ברצח המזעזע לניידת המשטרתית - שמיהרה לעזוב את המקום

03:00 לפנות בוקר (א'). הרחוב המנומנם ביישוב שבו מתגורר אחד הקטינים החשודים ברצח הנער מוחמד אבו-ח'דיר (16) הופך בן רגע לסצינת סרט הוליוודי. רעולי פנים עם נשקים שלופים, הגיעו לוחמי יחידה מיוחדת של המשטרה למקום, סגרו את הרחוב הצר, פרצו לבית - ושלפו את הקטין החוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שכנים שחזו באירוע החריג ניסו לברר מה קורה - אך נאלצו להיכנס בחזרה לביתם. כשהוא זועק "אבא, אמא, הצילו", הוכנס הנער החשוד ברצח המזעזע לניידת המשטרתית - שנמלטה מיד מהמקום.

"אנחנו המומים", אמר אחד השכנים לחדשות 2 Online. "המראה היה קשה". קרוב משפחה של אבי החשוד זעם: "בזמן שרוצחי שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח מסתובבים חופשיים - המשטרה שמה את ידה על ילד תמים שלא ידע ולא הסתובב עם אנשים כאלה". לדבריו, מדובר ב"משפחה טובה ושומרת מצוות".

שכנים נוספים שרטטו קווים לדמותו של הנער שנעצר. "כל השכונה אוהבת אותו", אמרו. "הדבר האחרון שחשבנו זה שהוא יהיה מעורב בדבר כזה".

"הוא לא קשור לזה"

מוקדם יותר הותר לפרסום כי המשטרה עצרה שישה יהודים בחשד לרצח הנער ומעצרם של חמישה ימים הוארך בשמונה ימים. מעצרו של חשוד נוסף הוארך בחמישה ימים. על פי החשד, בליל רביעי האחרון הם חטפו את הנער סמוך לביתו בשכונת שועפאט, שרפו אותו למוות והשליכו את גופתו ביער ירושלים.

המשטרה חושדת שהשישה, המשתייכים לתא ימני קיצוני, ביצעו את הרצח על רקע לאומני כנקמה על חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים היהודים שהובאו למנוחות שעות לפני שביצעו את מעשיהם. על פי הפרטים החלקיים שמותרים לפרסום, לפנות בוקר נעצרו השישה, כמה מהם קטינים - המתגוררים באזור בית שמש, ההתנחלות אדם וירושלים. בחקירתם קשרו עצמם החשודים לאירוע אך לא הודו במעשה עצמו.

הפרות סדר בטמרה (חדשות 2)

אביו של אחד החשודים הכחיש בשיחה עם חדשות 2 Online את החשדות נגד בנו, ואמר: "הוא לא קשור לזה".

עו"ד עדי קידר, המייצג שניים מהחשודים הקטינים, ציין: "בשלב הזה רב הנסתר על הנגלה. המשטרה ושירות הביטחון הכללי נקטו הליך קיצוני של מפגש עם עורך דין ואנו מערערים על כך. אני מקווה שהצעד הדרסטי הזה לא יגרום לכך שמישהו יודה במעשה שהוא לא עשה. לגופן של החשדות אנחנו מנועים מלהגיב ולא מודעים למלוא הפרטים. אנו יודעים שיש כיוונים נוספים שהם לאו דווקא לאומניים".

במשטרה ובשב"כ משוכנעים כי הרצח פוענח ושבידי החוקרים נמצאים החשודים שאכן עומדים מאחורי המעשה המזעזע. מפרטי החקירה עולה כי אבו-ח'דיר נחטף סמוך לביתו שבשכונת שועפאט ובדרך חוקרי שב"כ והמשטרה הצליחו להגיע גם אל המכונית ששימשה על פי החשד את החוטפים.

עוד עולה מהחקירה כי הרכב אחר של כמה חשודים מתוך השישה שנעצרו, הגיע לאותו מקום באזור בית חנינא יומיים קודם לכן, שם ניסו לחטוף ילד אחר, בן תשע, מידי אמו. משנכשלו - נמלטו מהמקום.

סיקור מיוחד: רצח הנער הפלסטיני

חשד לחטיפה: נער ערבי נעדר, גופה נמצאה ביער ירושלים

גופת נער ערבי נמצאה ביער, עימותים בירושלים

מטעני צינור, אבנים ובקבוקי תבערה: מהומות בירושלים

דוח הנתיחה הפלסטיני: "הנער נשרף למוות בעודו בחיים"

הפרות סדר בי-ם, במשולש ובצפון

אביו של הנער שנרצח: "לא מאמין במשטרה"

אש ואבנים: המהומות עקב רצח הנער - גם במשולש ובצפון

יהודים נעצרו בחשד לרצח הנער הפלסטיני

הנער הפלסטיני שהוכה: "הותקפתי בלי סיבה"

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני