בתגובה לירי לדרום: צה"ל תקף עשרה יעדי טרור ברצועה

לאחר ערב קשה של הסלמה בדרום שכלל טילים שנורו לראשונה מאז סבב ההסלמה על העיר באר שבע, צה"ל בחר להגיב. בין עשרת המטרות שהותקפו היו משגרים מוטמנים ואתר לייצור אמצעי לחימה. באוניברסיטת בן גוריון יתקיימו לימודים כרגיל

תקיפה בעזה. ארכיון

בתגובה לירי הרקטות שבוצע לעבר ערי ישראל, צה"ל תקף הלילה (א') עשר מטרות ברצועת עזה. "צה"ל ערוך ומוכן להגן על תושבי מדינת ישראל מפני כל איום מתמשך", נכתב בהודעה ששחרר דובר צה"ל לאחר התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את התקיפה ביצע צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר. במהלך התקיפה הופצצו מטרות טרור במרכז ובדרום הרצועה ובניהן משגרים מוטמנים ואתר לייצור אמצעי לחימה.

התקיפה מגיעה לאחר שבפעם הראשונה מאז סבבה ההסלמה האחרון, נורו אמש בשעות הערב רקטות לעבר העיר באר שבע. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה בהצלחה. זמן קצר לאחר מכן שוגר מטח של רקטות גם לעבר אשקלון, וגם שם יירטה מערכת ההגנה חלק מהן.

למרות הירי, היום יתקיימו כסדרם הלימודים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. זאת בתום הערכת מצב בשיתוף גורמי הביטחון. אם יהיו שינויים בהנחיות - הסטודנטים יעודכנו במייל ובאתר האינטרנט של האוניברסיטה.

היירוט של כיפת ברזל מעל אשקלון (אשקלונט)

דנילוביץ': "לא מוסרי שישנה תגובה מינורית לירי מסיבי על הדרום"

"זה לא מוסרי שישנה תגובה מינורית לירי מסיבי על יישובי הדרום אבל ברגע שערים גדולות יותר כמו תל אביב נפגעות, יש תגובה משמעותית", אמר ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' לאחר הירי.

סמוך לשעה 20:30 נורו שתי רקטות נוספות שהתפוצצו בשטחים פתוחים במועצת אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. במד"א העלו את רמת הכוננות בדרום לרמה הגבוהה ביותר.

בעקבות ההסלמה, החליטו בעיריית אשדוד שמחר לא יתקיימו קייטנות במבנים שאינם ממוגני ירי. המחוז הדרומי של המשטרה מקיים הערכת מצב