"עבר לי בראש שהוא יכול היה להירצח כמו בן דודו"

אמו של הנער הפלסטיני שצולם כשהוא מוכה על ידי שוטרי מג"ב מגיבה לראשונה. הנער בן ה-15, שהוא גם בן דודו של מוחמד אבו חדיר שנרצח בעוסיפא על ידי אלמונים, נחבל קשה בפניו ונזקק לטיפול. לאחר פרסום הקלטת הוחלט לפתוח בחקירה במחלקה לחקירות שוטרים. מג"ב: "רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהיא"

אמו של הנער טריק אבו חדיר, בן דודו של מוחמד אבו חדיר, מגיבה לראשונה לקלטת המציגה את בנה כשהוא מוכה על ידי שוטרי מג"ב. "עבר לי בראש שהוא יכל להירצח כמו בן דודו", סיפרה סוהא אבו חדיר. לאחר פרסום הקלטת הוחלט לפתוח בחקירה במחלקה לחקר שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון, שצולם ביום חמישי האחרון, נראים שני שוטרי מג"ב כשהם חובטים באגרופים ובועטים בטריק כשהוא שרוע על הקרקע. על פי החשד הנער לקח חלק בהתפרעויות בשכונה וזרק אבנים לעבר כוחות הביטחון.

"מה מצאתם ביד שלו רובה או מצאתם אבן שמגיעות לו מכות כאלה?", הפנה אביו של הנער, סאלח א-דין אבו חדיר, שאלה לכוחות הביטחון. "בסדר, אזקתם אותו, נתתם לו מכות חזקות והחזקתם אותו בידיים לאחר שעצרתם אותו. ואז אתם עוד ממשיכים להכות אותו שוב ושוב בפנים?".

טריק אבו חדיר לאחר שהוכה (רויטרס)

מה שמסבך יותר את הסיפור הוא שטריק, בן 15, הוא אזרח אמריקני. לטענת הוריו הוא הגיע לביקור בישראל יחד עם בני משפחתו כדי לנחם את משפחתו של מוחמד אבו חדיר, שגופתו נמצאה השבוע שרופה ביער ירושלים.

מחלקת המדינה האמריקנית גינתה את הכאת הנער לאחר פרסום הקלטת. "אנחנו מאוד מודאגים מהדיווחים", אמרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי. "ארה"ב מגנה בכל תוקף כל שימוש מופרז בכוח. אנחנו קוראים לחקירה שקופה ומהירה של המקרה".

ממשמר הגבול נמסר בתגובה כי "משמר הגבול רואה בחומרה ומוקיע אלימות מכל סוג שהוא. אנו נמצאים בעיצומם של אירועים בהם הלוחמים עושים לילות כימים למען ביטחון המדינה ושמירה על הסדר. סביר להניח שאלמלא עירנותם ונחישותם של הלוחמים והשוטרים במקום, עלול היה האירוע להסתיים באובדן חיי אדם. יחד עם זאת החיל ימצה עד תום את בדיקת נסיבות המקרה ויפעל לאור הממצאים".