הירי מעזה מתרחב: רקטה שוגרה לבאר שבע

הסלמה בדרום: למרות הדיווחים על אולטימטום ישראלי לחמאס, הירי לדרום רק מתגבר והטווחים גדלים. לראשונה מאז מבצע "עמוד ענן" שוגרה רקטה לבירת הנגב ויורטה ע"י כיפת ברזל. לא היו נפגעים. צה"ל תקף מטרות בעזה והשמיד את המשגר שממנו בוצע ירי לאופקים. ראש העיר באר שבע: "תושבי הדרום מגלים איפוק, אבל יש גבול"

הירי לעבר יישובי הדרום מתרחב גם לבירת הנגב: בזמן שנמשכות ההתפרעויות של ערביי ישראל, ארגוני הטרור הפלסטינים בעזה מגדילים את טווח הירי ומשגרים הערב (ש') רקטת גראד לעבר באר שבע. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה בהצלחה. זמן קצר לאחר מכן שוגר מטח של רקטות גם לעבר אשקלון, וגם שם יירטה מערכת ההגנה חלק מהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות", עוד לפני שבוצע הירי לעבר עירו, אמר הערב ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ': "תושבי הדרום הם החלום של כל ממשלה, הם מגלים איפוק, אבל יש גבול. האם מחכים שיתחילו ליפול טילים בבאר שבע, בתל אביב? דין טיל בשדרות כדין טיל בתל אביב". לאחר הירי אמר דנילוביץ' לחדשות 2 כי "זה לא מוסרי שישנה תגובה מינורית לירי מסיבי על יישובי הדרום, אבל ברגע שערים גדולות יותר כמו תל אביב נפגעות, יש תגובה משמעותית".

סמוך לשעה 20:30 נורו שתי רקטות נוספות שהתפוצצו בשטחים פתוחים במועצת אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. במד"א העלו את רמת הכוננות בדרום לרמה הגבוהה ביותר.

בעקבות ההסלמה, החליטו בעיריית אשדוד שמחר לא יתקיימו קייטנות במבנים שאינם ממוגני ירי. המחוז הדרומי של המשטרה מקיים הערכת מצב.

לאחר הירי לבאר שבע ואשקלון תקף כלי טיס של חיל האוויר פעיל טרור שעסק בהכנות אחרונות לירי תלול מסלול לעבר שטח ישראל. הפעיל ביצע מוקדם יותר היום ירי רקטות לעבר העיר אופקים. זאת הייתה התקיפה השנייה הערב בעזה, לאחר שמוקדם יותר תקף כלי טיס של חיל האוויר שלוש מטרות טרור בדרום רצועת עזה. בין היתר, הושמד משגר רקטות שממנו בוצע הירי לעבר אופקים בשעות הצהריים.

יירוט של מערכת כיפת ברזל, ארכיון (AP)

נתניהו: "במידת הצורך יופעל כח נוסף"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום הערכות מצב ביטחוניות עם שר הביטחון משה יעלון, השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ׳, מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו וראש השב"כ יורם כהן. נתניהו ציין שכוחות צה"ל פועלים נגד מטרות חמאס וערוכים לכל התפתחות בשטח, וכי "הפעילות מנוהלת בנחישות ואחריות כדי להחזיר את השקט, ובמידת הצורך יופעל כח נוסף".

נפילת רקטה, ארכיון (יהודה אהרוני)

מוקדם יותר היום נפגע באורח קל חייל צה"ל מפצצת מרגמה שנפלה מחוץ ליישוב במועצת אשכול וכיפת ברזל יירטה רקטה שנורתה לאופקים. סמוך לשעה 13:00 חודש הירי לעבר הדרום, כשפצצת מרגמה התפוצצה בשטח המועצה האזורית אשכול וגרמה לפציעתו באורח קל של חייל.

יירוט של מערכת כיפת ברזל, ארכיון (מייקל פוגרבצקי)

כשעה וחצי לאחר מכן נורתה רקטה לכיוון אופקים, שיורטה על ידי מערכת כיפת ברזל, ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח במועצת אשכול ולא גרמה לנפגעים או לנזק. כעבור זמן קצר שוגרו שתי רקטות נוספות מרצועת עזה, שהתפוצצו גם הן בשטחים פתוחים במועצת אשכול ולא גרמו לנפגעים. בעקבות הירי פרצה שריפה באחד ממוקדי נפילת הרקטות.

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, תמיר סטיינמן ואודי סגל