תיעוד: שוטרי מג"ב מכים נער פלסטיני השרוע על הקרקע

סרטון שצולם במהלך ההתפרעויות בשכונת שועפט מעורר סערה בעולם: שוטרי מג"ב נראים חובטים באגרופים ובועטים בפלסטיני בן 15 ששוכב על הקרקע לאחר שנחשד ביידוי אבנים. הנער הוא בן דודו של מוחמד אבו חדיר, שרציחתו עוררה את גל המהומות המתפשט, והוא בעל אזרחות אמריקנית. מג"ב: "רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהיא"

רצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר עורר גל התפרעויות בשכונות ערביות בירושלים ובערים ערביות במשולש ובוואדי ערה. סרטון המתעד שוטרי מג"ב מכים נער פלסטיני, שלפי החשד יידה אבנים בשכונת שועפאט, צפוי רק להוסיף שמן על המדורה - בעיקר מכיוון שמדובר בבן דודו של חדיר, אזרח אמריקני שהגיע לבקר את המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון, שצולם ביום חמישי האחרון, נראים שני שוטרי מג"ב כשהם חובטים באגרופים ובועטים בנער השרוע על הקרקע, שעל פי החשד לקח חלק בהתפרעויות בשכונה וזרק אבנים לעבר כוחות הביטחון.

מעורר סערה בעולם (רויטרס)

הנער, טריק אבו חדיר, בן 15, הוא אזרח אמריקני המבקר יחד עם בני משפחתו את משפחתו של מוחמד אבו חדיר, שגופתו נמצאה השבוע שרופה ביער ירושלים.

אביו של אבו חדיר אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי לבנו לא היה כל חלק בהפרות הסדר וכי הוא בסך הכול התבונן בנעשה. מנגד, במג"ב מתארים מציאות שונה, וטוענים שהוא היה מעורב בהתפרעויות.

בא לנחם את משפחתו. אבו חדיר (רויטרס)

ממשמר הגבול נמסר בתגובה כי

ממשמר הגבול נמסר בתגובה כי "משמר הגבול רואה בחומרה ומוקיע אלימות מכל סוג שהוא. אנו נמצאים בעיצומם של אירועים בהם הלוחמים עושים לילות כימים למען ביטחון המדינה ושמירה על הסדר. סביר להניח שאלמלא עירנותם ונחישותם של הלוחמים והשוטרים במקום, עלול היה האירוע להסתיים באובדן חיי אדם. יחד עם זאת החיל ימצה עד תום את בדיקת נסיבות המקרה ויפעל לאור הממצאים".

עד שיתבררו הנסיבות, הסרטון הפך לוויראלי ברשת האינטרנט ובמהרה הגיע גם למהדורות החדשות של הרשתות הזרות, שהחל משעות הבוקר מראות שוב ושוב את התמונות האלה, שגורמות נזק רב לתדמית של ישראל בעולם.