דוח הנתיחה הפלסטיני: "הנער נשרף למוות בעודו בחיים"

מספר ימים לאחר רצח הנער הפלסטיני בן ה-16 מוחמד אבו חדיר, מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי הנער מוחמד אבו-חדיר שגופתו נמצאה ביער ירושלים, נשרף בעודו בחיים. התובע הכללי הפלסטיני: "דוח הנתיחה הראשוני של גופתו קובע שנשרף חי. פיח נמצא בריאותיו". המשטרה עדיין חוקרת את נסיבות מותו

נשרף בעודו חי? מוחמד אבו חדיר (חדשות 2)

הנער מוחמד אבו חדיר נשרף למוות בעודו בחיים? כך לפחות קובעים ממצאי דוח הנתיחה הראשוני של גופת הנער, שפרסמו הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מממצאי הדוח, שהגיעו לידי התובע הכללי הפלסטיני ופורסמו הבוקר (שבת) בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", עולה כי חוטפיו של אבו חדיר שרפו אותו בעודו בחיים - זאת לאחר שנמצא פיח בריאותיו של הנער ובדרכי הנשימה שלו. לטענת הפלסטינים, הממצא הזה מעיד על כך שהיה חי ונשם בזמן שנשרף.

עוד עולה מהדוח כי אבו חדיר סבל גם מפגיעת ראש, אולם מת כתוצאה מהכוויות הקשות שנגרמו לו עקב השריפה. לדבריו של התובע הכללי הפלסטיני, מדובר בממצאים ראשוניים - וכי הדוח הסופי של הנתיחה שלאחר המוות יפורסם במועד מאוחר יותר.הליך הנתיחה שלאחר המוות בגופתו של אבו חדיר נערך במכון לרפואה משפטית באבו כביר, בנוכחותו של חוקר מקרי מוות פלסטיני, ד"ר סביר אל עלול - מנהל המכון לרפואה משפטית באוניברסיטת אל קודס.

המשטרה: נסיבות מותו של הנער עדיין לא ברורות

אלפים ליוו אתמול (ו') את מוחמד אבו חדיר למנוחות בשועפאט. במהלך מסע ההלוויה יידו מאות צעירים, חלקם רעולי פנים, אבנים לעבר כוחות הביטחון. קודם לכן התעמתו צעירים פלסטינים עם חיילים בתום תפילות יום השישי בהר הבית. לפחות 18 פלסטינים נפצעו בעימותים. במהלך הלילה נרשמו הפרות סדר ביישובי המשולש ובאזור ואדי ערה. המשטרה דיווחה כי שלושה צעירים נעצרו וצפויים מעצרים נוספים.

אתמול החלו חיכוכים בין ערבים לבין המשטרה בוואדי ג'וז כשמאות צעירים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון. המשטרה הדפה את המתפרעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. בעיר העתיקה ניסו עשרות לפרוץ מחסום משטרתי אך נבלמו, ובראס על עמוד יידו עשרות רעולי פנים אבנים לעבר שוטרים שאיבטחו את המקום. במקביל, מחוץ לביתו של אבו-חדיר התאספו מאות בני אדם שנשאו דגלי פלסטין וקראו קריאות נגד ישראל בעקבות הרצח.

הפרות סדר בשועפאט, אתמול (רויטרס)

אחר הצהריים, עם סיום תפילת יום השישי הראשון של חג הרמדאן בהר הבית, החלו כמה עשרות צעירים ערבים רעולי פנים ליידות אבנים לעבר כוחות המשטרה. כוח משטרה הדף את מיידי האבנים לתוך מסגד אל אקצה תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. בהמשך התפזרו המפגינים בשקט. באירוע לא היו נפגעים.

בשעות הצהריים הועברה גופתו של הנער מוחמד אבו-חדיר לפלסטינים, זאת לאחר שבני משפחתו זעמו על עיכוב העברתה. "הכיבוש עדיין מחזיק בגופת השהיד מוחמד אבו-אבו חדיר, זאת למרות שגופתו הייתה צפויה להימסר למשפחה לאחר תפילת הצהריים", נכתב תחילה בסוכנות הידיעות הפלסטינית מען. 

בינתיים, במשטרה ובשב"כ נמשכת החקירה האינטנסיבית, בניסיון לקבוע את זהות רוצחי הנער. במשטרה מדגישים כי עדיין נבדקות שתי האפשרויות - הן שהרצח בוצע על רקע לאומני והן שבוצע על רקע פלילי - וזאת על אף שצילומי מצלמות האבטחה מחזקים לכאורה את האפשרות שמדובר ברצח על רקע לאומני.