תיעוד: אזעקה בזמן הרחצה בבריכה

הירי שנמשך מרצועת עזה, למרות המגעים להפסקת האש, תפס את המתרחצים בבריכה במרחבים כשהם לא מוכנים. עם הישמע האזעקה, ברחו רבים מהמים לעבר מרחבים מוגנים, תוך כדי שהם רואים ושומעים את היירוט מעל לראשיהם

חופש גדול תחת אש: מאות מתרחצים ומבלים בבריכת מרחבים שבדרום הופתעו היום (ו') במהלך הבילוי, כאשר נשמעה אזעקה. בתוך שניות יצאו המתרחצים הרבים מהמים, והחלו בריצה ברגליים רטובות לעבר מרחב מוגן - כשמעליהם נשמע קול היירוט של "כיפת ברזל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך היום נורו לפחות 17 רקטות, ושתיים מהן אף נחתו בשטח המועצה האזורית מרחבים באזור פתוח. במרחק לא רב יורטו שתי רקטות שנורו לעבר אופקים ונתיבות, ובמהלך בריחתם ראו - וגם שמעו - באי הבריכה את היירוט המוצלח.

בהלה בבריכה (שלומי עמר)

קודם לכן, למרות האולטימטום מצד ישראל והדיווחים על הפסקת אש קרובה, נורה מטח כבד לעבד יישובי עוטף עזה, וגם לעבר אופקים - ירי שבוצע ממרחק של 22 קילומטרים. נער בן 17 נפצע קל באופקים לאחר שנפל בזמן הריצה למרחב המוגן, ונזק נגרם במועצה האזורית אשכול לאחר שנפלה רקטה בשטח פתוח ביישוב בשטח המועצה.

היירוט מעל נתיבות

ראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג'ג', הורה לצוותי החירום ביישובים להיערך להסלמה נוספת. כמו כן הורה חג'ג' על ביטול אירועים רבי משתתפים במועצה והקמת מוקד רווחה נפשית לתושבים.

"אנחנו סומכים על מערכת הביטחון שתעשה את הנדרש כדי להפסיק את ירי הרקטות והטילים מעזה וכדי להחזיר את השקט לאזור", אמר חג'ג. "עלינו, האזרחים, מוטל להמשיך בשגרת חיינו ככל האפשר ולנקוט את אמצעי הזהירות הנדרשים".

הנפילה באשכול (דוברות מועצה אזורית אשכול)

ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, אמר בעקבות הירי כי "מאז החל הדיבור על הפסקת האש, התפוצצו שש רקטות במועצה שלנו, שניים מהן בתוך יישובים. צה"ל מודיע על שגרה, וחמאס מודיע על שגרת טילים".

ילין קרא לפעולה תקיפה נגד הירי: "הבלגה היא כלי משמעותי המעיד על חוזקתה של מדינת ישראל, אך גם להבלגה יש גבול. אני קורא לקבינט הביטחוני לדאוג להפסקת הירי - לא בכותרות, אלא במעשים, כי גם לתושבי מועצה אזורית אשכול מגיע שבת שלום".

חגי הקר השתתף בהכנת הידיעה.