בתגובה לרצח הנערים: התנחלויות חדשות הוקמו

לפנות בוקר הגיעו משאיות עמוסות בקרוואנים ובגנרטורים לשני מאחזים חדשים – האחת סמוך לתקוע והשנייה מערבית לבת עין. במועצת גוש עציון אומרים: "המרצחים ביקשו לפגוע ולהחליש את ההתיישבות. תשובתנו היא חיזוק אחיזתנו בקרקע"

ימים ספורים לאחר מציאת גופות שלושת הנערים החטופים, וכשהיא נישאת על הרוח הגבית שמעניקים להם שרים וחברי כנסת מהימין, הקימה הלילה (ו') המועצה האזורית גוש עציון שתי התנחלויות חדשות ביהודה ושומרון. "זאת התשובה שלנו למרצחים", טענו היום ראשי המתנחלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במה שהוגדר כ"מבצע לילי מורכב", הגיעו לפנות בוקר משאיות עמוסות בקרוואנים וגנרטורים לשתי נקודות - האחת סמוך ליישוב תקוע והשנייה ליישוב חדש בשם "רמת השלושה", על שם שלושת הבנים, הנמצא מול הכפר צוריף מערבית לבית עין.

גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל

במועצה אומרים כי ההתנחלויות החדשות מצטרפות לשתיים נוספות - גבעת עוז וגאו"ן שהוקמו בלילה שבו מצאו כוחות הביטחון את גופותיהם של שלושת הנערים, גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל זכרם לברכה.

"המרצחים ביקשו לפגוע ולהחליש את ההתיישבות ותשובתנו היא חיזוק אחיזתנו בקרקע ובנייה במקום עקירה", אמר היום ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל. סגנו, משה סוויל טען כי "מדובר בצעד ראשון לקראת החלת ריבונות על הגוש".