דיווח: חמאס יודיע על הפסקת אש תוך שעות

האולטימטום הישראלי עבד: רשת BBC מדווחת כי ארגון הטרור העזתי צפוי להכריז על הפסקת אש בדרום. על פי הדיווח, ההסכמה הושגה באמצעות תיווך מצרי. לדיווח אין אישור מגורמים בישראל. הבוקר: מטח רקטות נוסף הכה בשדרות

הפסקת אש? בקרוב (רויטרס)

לאחר ימים של הסלמה, השקט עשוי לחזור ליישובי הדרום: רשת BBC הבריטית מדווחת מפי גורמים פלסטינים כי חמאס מתכוון להיענות לדרישה הישראלית ולפתוח בהפסקת אש שתחל כבר בשעות הקרובות. לפרסום אין בשלב זה אישור מכל מקור ישראלי. בתוך כך, בשעות הצהריים נורו שתי רקטות קסאם מרצועת עזה והתפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, בכך נענה ארגון הטרור העזתי לאולטימטום שהציבה ישראל, לפיו על הארגון לחדול מהירי ליישובי הדרום בתוך 48 שעות. על פי הפרסום, ההסכמה על הפסקת האש הושגה באמצעות תיווך מצרי.

רקטה בשדרות, אתמול (רויטרס)

גורם בחמאס אמר ל-BBC כי ביממה האחרונה התקיימו "מגעים אינטנסיביים" בין הארגון לבין בכירים במצרים. "הצלחנו להגיע להבנות על הפסקת אש, ההסכם צפוי לצאת לפועל בתוך שעות ספורות", אמר הגורם. הוא הוסיף כי החמאס מוכן לשים סוף לירי הרקטות בתמורה להבטחה ישראלית לחדול מהתקפות מהאוויר.

במקרים קודמים, נהג ארגון הטרור העזתי לנצל את השעות האחרונות שעד לתחילת הפסקת האש לירי מאסיבי, ולכן ההודעה הבוקר אינה מבטיחה כי השקט יישמר. בשעות הבוקר המוקדמות מטח רקטות נוסף שוגר לעבר יישובי הדרום. רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל, שלוש נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. אין נזק או נפגעים בעקבות הירי.

למרות ההודעה הזו, ובעקבות מטח הרקטות הבוקר, הורה ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' לצוותי החירום ביישובים להיערך לאפשרות של הסלמה נוספת. "אנחנו סומכים על מערכת הביטחון שתעשה את הנדרש כדי להפסיק את ירי הרקטות והטילים מעזה וכדי להחזיר את השקט לאזור", אמר חג'ג. "עלינו, האזרחים, מוטל להמשיך בשגרת חיינו ככל האפשר ולנקוט את אמצעי הזהירות הנדרשים".

הפגיעה בשדרות, אתמול (חדשות 2)

החמאס אתמול: "נפתיע את ישראל בירי"

אתמול נורו יותר מ-15 רקטות לעבר יישובי הדרום, שתיים מהן פגעו ישירות בבתי מגורים, אך למרבה המזל לא היו נפגעים. בעקבות הירי העבירה ישראל לחמאס אולטימטום לפיו עליו לאכוף את השקט ברצועה בתוך 48 שעות. "שקט ייענה בשקט", הבהירו בכירים במערכת הביטחון, כשבמקביל נערכו תגבורי כוחות מסביב לרצועה.

אתמול נשמעו בחמאס קולות אחרים: דובר הזרוע הצבאית של הארגון, אבו עוביידה, כינס מסיבת עיתונאים שבה טען כי בכוונת חמאס "להפתיע את ישראל בירי". לדבריו, הסבבים הקודמים של הלחימה ברצועת עזה "יהיו טיול" בהשוואה למה שיקרה אם ישראל תפתח במבצע צבאי רחב. "אנחנו מבטיחים לכם שצעד טיפשי אחד שינקטו מנהיגיכם יהווה עילה מספקת לכך שנהפוך את כל יישוביכם, גם אלה שלא תצפו להם, למטרות ולגחלים בוערות", הוא ציין.