כוננות מוגברת בהר הבית מחשש למהומות בתום התפילות

במשטרת ירושלים נערכים בכוננות גבוהה בצל החשש לפרוץ מהומות והפרות סדר בתום תפילות יום השישי הראשון של חודש הרמדאן בהר הבית. במשטרה נערכים גם לאפשרות של חידוש העימותים האלימים מיד לאחר הלווייתו של הנער הפלסטיני שנרצח במהלך השבוע

כוננות מוגברת בהר הבית (ארכיון) (רויטרס)

כוננות מוגברת בירושלים: במשטרה נערכים הבוקר (ו') לאפשרות של חידוש האלימות בבירה מיד לאחר תפילות יום השישי הראשון של הרמדאן, זאת על רקע רצח של הנער הפלסטיני לפני כיומיים וההתפתחויות האחרונות בזירה הביטחונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים באזור ירושלים לקראת התפילות מחשש להפרות סדר. בין השאר הוחלט להגביל את כניסת המתפללים המוסלמים להר הבית לגברים מעל לגיל 50 הנושאים תעודות זהות כחולות להיכנס למתחם. לא תוגבל כניסת נשים.

משטרת ירושלים נערכת גם להלוויתו של הנער מוחמד אבו ח'דיר משועפאט, ולהפרות סדר אפשריות שעלולות להתפתח מיד אחריה. גופתו של הנער אמורה להימסר היום למשפחתו, לאחר שנותחה אתמול במכון לרפואה משפטית באבו כביר. ההלוויה עצמה צפויה להיערך לאחר תפילות הצהריים.

זריקת אבנים לעבר כוחות המשטרה

אתמול (ה'), אחרי בוקר של שקט יחסי בירושלים, התחדשו אחר הצהריים המהומות בשועפאט שבצפון העיר בעקבות רצח הנער מוחמד אבו ח'דיר. צעירים רעולי פנים יידו אבנים וירו זיקוקים אל עבר כוחות המשטרה. שוטר יס"מ נפצע באורח קל.

מוחמד אבו ח'דיר. נחטף ונרצח (רויטרס)

הפגנה התקיימה אמש גם בכניסה לעיר אום אל פאחם שבוואדי ערה. כמה מהמפגינים יידו אבנים לעבר שוטרים, שעצרו חמישה בני אדם. בינתיים, במשטרה ובשב"כ נמשכת החקירה, בניסיון לקבוע את זהותם של רוצחי הנער. במשטרה מדגישים כי עדיין נבדקות שתי האפשרויות - הן שהרצח בוצע על רקע לאומני והן שבוצע על רקע פלילי.

ניתוח צילומי מצלמות האבטחה חיזק את ההערכה כי מדובר ברצח על רקע לאומני, אך לא היו עדויות נוספות לכך, ולכן גם הכיוון הנוסף של החקירה ממשיך להיבדק באינטנסיביות. אתמול הובאה גופתו של הנער לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר - וזאת לאחר שזוהתה סופית. בעקבות הנתיחה, נדחתה הלוויתו.