בצל האולטימטום: רקטות נורו לעבר יישובי הדרום

ארבע רקטות שוגרו לעבר יישובי הדרום, אחת מהן יורטה מעל לשדרות. השיגורים בוצעו על רקע האולטימטום שהציבה אמש ישראל לחמאס, לפיו דרשה מהארגון לאכוף את השקט ברצועה תוך 48 שעות

היערכות בדרום על רקע ההסלמה (רויטרס)

בוקר מתוח ביישובי הדרום: אזעקת צבע אדום נשמעה במהלך הלילה ובשעות הבוקר המוקדמות (ו') ביישובי הדרום, לאחר ששוגרו רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל.

רוצים לקבל דיווחים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר צה"ל נמסר כי רקטה אחת ששוגרה מרצועת עזה יורטה מעל לשדרות. שלוש רקטות נוספות ששוגרו לעבר ישראל התפוצצו בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם בעקבות הירי.

נערכים סמוך לדרום

תגבור כוחות בגזרה הדרומית

שיגור הרקטות התרחש על רקע האולטימטום שהציבה אתמול (ה') ישראל לחמאס. באמצעות גורם מתווך הועבר מסר חמור לארגון שלפיו יש לו 48 שעות לאכוף את השקט ברצועת עזה. במקביל, נערכים תגבורי כוחות מסביב לרצועה ופריסתה של מערכת כיפת ברזל נשלמת במרחבים השונים.

אתמול: חייל נפצע קל מרסיסים

אמש נורו יותר מ-10 רקטות ופצצות מרגמה לעבר יישובי הדרום. חייל נפצע קל מרסיסים באשכול. בעקבות התמשכות הירי מעזה והחשש מירי נוסף, קיבלו התושבים המתגוררים במרחק של כארבעה קילומטרים מהרצועה הודעה להישאר במרחק שמאפשר כניסה למרחבים המוגנים בתוך 15 שניות. את ההוראה הזו מקבלים התושבים שם לראשונה מאז מבצע "עמוד ענן".

רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים (ארכיון)

מוקדם יותר נפגש מפקד פיקוד הדרום עם ראשי היישובים בדרום הארץ ועדכן אותם בהתפתחויות האחרונות. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב למצב בדרום בנאומו בבית שגריר ארצות בישראל דן שפירו, שם מציינים את יום העצמאות של ארה"ב.

"אנו ערוכים לשתי אפשרויות בדרום", הבהיר נתניהו. "האחת - שהירי לעבר יישובינו ייפסק, ואז ייפסקו גם הפעולות שלנו והשקט ששרר בדרום אחרי מבצע 'עמוד ענן' יימשך. האפשרות השנייה - שהירי לעבר תושבינו בדרום יימשך - ואז הכוחות המתוגברים שנמצאים במקום יפעלו בעוצמה".

בסך הכל נורו אתמול יותר מ-30 רקטות לעבר יישובי הדרום. כ-100 מתושבי שדרות יצאו אחר הצהריים למחות על המצב הביטחוני הרעוע וההסלמה האחרונה בדרום הארץ. הם הניפו שלטים שעל כמה מהם נכתב - "תנו לצה"ל לנצח", "צבע אדום בעזה" ו"הבא להרגך השכם להרגו" - וקראו לתגובה חריפה בדמות מבצע צבאי קרקעי ברצועת עזה.