ישראל באולטימטום לחמאס: 48 שעות להחזיר השקט

באמצעות גורם מתווך הועבר מסר חמור לארגון שלפיו לאנשיו יש שתי יממות להשיב את השקט ברצועת עזה על כנו. במקביל, נערכים תגבורי כוחות מסביב לרצועה ופריסתה של מערכת כיפת ברזל נשלמת במרחבים השונים. נתניהו: "ערוכים לפעול בעוצמה". יותר מ-10 רקטות ופצמ"רים נורו ליישובי עוטף עזה, חייל נפצע קל מרסיסים

הירי לעבר יישובי הדרום נמשך, חמאס מאיים להרחיב את הטווח וישראל מציבה אולטימטום: באמצעות גורם מתווך הועבר אמש (ה') מסר חמור לארגון שלפיו יש לו 48 שעות לאכוף את השקט ברצועת עזה. במקביל, נערכים תגבורי כוחות מסביב לרצועה ופריסתה של מערכת כיפת ברזל נשלמת במרחבים השונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יותר מ-10 רקטות ופצצות מרגמה נורו בחמישי בערב לעבר יישובי הדרום. חייל נפצע קל מרסיסים באשכול. בעקבות התמשכות הירי מעזה והחשש מירי נוסף, קיבלו התושבים המתגוררים במרחק של כארבעה קילומטרים מהרצועה הודעה להישאר במרחק שמאפשר כניסה למרחבים המוגנים בתוך 15 שניות. את ההוראה הזו מקבלים התושבים שם לראשונה מאז מבצע "עמוד ענן".

יותר מ-10 רקטות ופצמ"רים בשעה

פגיעת רקטה בשדרות

מוקדם יותר נפגש מפקד פיקוד הדרום עם ראשי היישובים בדרום הארץ ועדכן אותם בהתפתחויות האחרונות. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב למצב בדרום בנאומו בבית שגריר ארצות בישראל דן שפירו, שם מציינים את יום העצמאות של ארה"ב.

"אנו ערוכים לשתי אפשרויות בדרום", הבהיר נתניהו. "האחת - שהירי לעבר יישובינו ייפסק, ואז ייפסקו גם הפעולות שלנו והשקט ששרר בדרום אחרי מבצע 'עמוד ענן' יימשך. האפשרות השנייה - שהירי לעבר תושבינו בדרום יימשך - ואז הכוחות המתוגברים שנמצאים במקום יפעלו בעוצמה".

בסך הכל נורו במהלך היום יותר מ-30 רקטות לעבר יישובי הדרום. כ-100 מתושבי שדרות יצאו אחר הצהריים למחות על המצב הביטחוני הרעוע וההסלמה האחרונה בדרום הארץ. הם הניפו שלטים שעל כמה מהם נכתב - "תנו לצה"ל לנצח", "צבע אדום בעזה" ו"הבא להרגך השכם להרגו" - וקראו לתגובה חריפה בדמות מבצע צבאי קרקעי ברצועת עזה.

חמאס: "נפתיע את ישראל בירי"

אחר הצהריים כינס דובר הזרוע הצבאית של חמאס , אבו עוביידה, מסיבת עיתונאים שבה איים כי הארגון "יפתיע את ישראל בירי". לדבריו, הסבבים הקודמים של הלחימה ברצועת עזה "יהיו טיול" בהשוואה למה שיקרה אם ישראל תפתח במבצע צבאי רחב. "אנחנו מבטיחים לכם שצעד טיפשי אחד שינקטו מנהיגיכם יהווה עילה מספקת לכך שנהפוך את כל יישוביכם, גם אלה שלא תצפו להם, למטרות ולגחלים בוערות", הוא ציין.

"אנו נמצאים במצב מלחמה - שום דבר לא ישבור אותנו", אמר אבו עובדייה. "חלפו הזמנים שבהם ישראל קובעת מתי תתנהל המערכה ומה הם גבולותיה". דובר הארגון ציין כי לחמאס יש הפתעות. "אנחנו הולכים ומרחיבים את בנק המטרות", אמר.