מטחים לדרום: חייל נפצע קל

10 רקטות ופצצות מרגמה נורו הערב לעבר יישובי הדרום. חייל צה"ל נפצע מפצמ"ר באשכול. רקטות נפלו בשטחים פתוחים סמוך לשדרות. תושבי שדרות הפגינו וקראו לצאת למבצע צבאי. נתניהו: "ערוכים לפעול בעוצמה"

המטחים לעבר אזור הדרום לא פוסקים: יותר מ-10 פצצות מרגמה ורקטות נורו הערב (ה') לעבר יישובי עוטף עזה והתפוצצו בשטחים פתוחים. נזק נגרם למבנה ביישוב בשטח המועצה האזורית שדות נגב וחייל נפצע קל מרסיסים באשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות התמשכות הירי מעזה והחשש מירי נוסף, קיבלו התושבים המתגוררים במרחק של כארבעה קילומטרים מהרצועה הודעה להישאר במרחק שמאפשר כניסה למרחבים המוגנים בתוך 15 שניות. במקביל, ממשיכים כוחות רבים של צה"ל להישאר פרוסים סביב הרצועה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב למצב בדרום בנאומו בבית שגריר ארצות בישראל דן שפירו, שם מציינים את יום העצמאות של ארה"ב. "אנו ערוכים לשתי אפשרויות בדרום", הבהיר נתניהו. "האחת - שהירי לעבר יישובינו ייפסק, ואז ייפסקו גם הפעולות שלנו והשקט ששרר בדרום אחרי מבצע 'עמוד ענן' יימשך. האפשרות השנייה - שהירי לעבר תושבינו בדרום יימשך - ואז הכוחות המתוגברים שנמצאים במקום יפעלו בעוצמה".

"נפתיע את ישראל בירי". חמאס (רויטרס)

בסך הכל נורו במהלך היום יותר מ-30 רקטות לעבר יישובי הדרום. כ-100 מתושבי שדרות יצאו אחר הצהריים למחות על המצב הביטחוני הרעוע וההסלמה האחרונה בדרום הארץ. הם הניפו שלטים שעל כמה מהם נכתב - "תנו לצה"ל לנצח", "צבע אדום בעזה" ו"הבא להרגך השכם להרגו" - וקראו לתגובה חריפה בדמות מבצע צבאי קרקעי ברצועת עזה.

חמאס: "נפתיע את ישראל בירי"

אחר הצהריים כינס דובר הזרוע הצבאית של חמאס , אבו עוביידה, מסיבת עיתונאים שבה איים כי הארגון "יפתיע את ישראל בירי". לדבריו, הסבבים הקודמים של הלחימה ברצועת עזה "יהיו טיול" בהשוואה למה שיקרה אם ישראל תפתח במבצע צבאי רחב. "אנחנו מבטיחים לכם שצעד טיפשי אחד שינקטו מנהיגיכם יהווה עילה מספקת לכך שנהפוך את כל יישוביכם, גם אלה שלא תצפו להם, למטרות ולגחלים בוערות", הוא ציין.

פגיעה ישירה בבניין בשדרות (מיכה שמילוביץ')

"אנו נמצאים במצב מלחמה - שום דבר לא ישבור אותנו", אמר אבו עובדייה. "חלפו הזמנים שבהם ישראל קובעת מתי תתנהל המערכה ומה הם גבולותיה". דובר הארגון ציין כי לחמאס יש הפתעות. "אנחנו הולכים ומרחיבים את בנק המטרות", אמר.

למרות ההצהרות הלוחמניות, חמאס לא סיפק איום מפורש להמשך או הרחבה מיידית של הירי משטח רצועת עזה לעבר ישראל.

בהכנת הידיעה השתתף חגי הקר.