חמאס מאיים: "נפתיע את ישראל בירי"

דובר הזרוע הצבאית הזהיר את ישראל ממבצע רחב בעזה. "הסבבים הקודמים יהיו טיול לעומת הסבב הבא", אמר אבו עוביידה. "מהלך טיפשי יגרור תגובה". זמן קצר אחר כך - עוד מטח לשדרות. פצצות מרגמה נורו לעבר אחד היישובים במ.א שער הנגב, חייל נפצע קל

הירי נמשך - וחמאס מאיים: דובר הזרוע הצבאית של הארגון, אבו עוביידה, אמר הערב (ה') במסיבת עיתונאים כי הארגון "יפתיע את ישראל בירי". לדבריו, הסבבים הקודמים של הלחימה ברצועת עזה "יהיו טיול" בהשוואה למה שיקרה אם ישראל תפתח במבצע צבאי רחב. "אנחנו מבטיחים לכם שצעד טיפשי אחד שינקטו מנהיגיכם יהווה עילה מספקת לכך שנהפוך את כל יישוביכם, גם אלה שלא תצפו להם, למטרות ולגחלים בוערות", הוא ציין. במקביל, נמשך הירי לדרום. חייל נפצע קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו נמצאים במצב מלחמה - שום דבר לא ישבור אותנו", אמר אבו עובדייה. "חלפו הזמנים שבהם ישראל קובעת מתי תתנהל המערכה ומה הם גבולותיה". דובר הארגון ציין כי לחמאס יש הפתעות. "אנחנו הולכים ומרחיבים את בנק המטרות", אמר.

למרות ההצהרות הלוחמניות, חמאס לא סיפק איום מפורש להמשך או הרחבה מיידית של הירי משטח רצועת עזה לעבר ישראל.

שעה קלה אחרי שנאמרו הדברים הללו - שוב נורה מטח לעבר הדרום: שלוש רקטות נחתו באזור שדרות ופצצות מרגמה נורו לעבר אחד היישובים במועצה האזורית שער הנגב. אדם אחד נפצע קל. למעלה מ-30 רקטות נורו במהלך היממה האחרונה לעבר ערי הדרום.

נפילה בשדרות

"פנינו לשקט ולא להסלמה"

מוקדם יותר, על אף התגברות ירי הרקטות לעבר שטח ישראל מאז שעות הלילה והנזקים שנגרמו בשדרות, גורם צבאי בכיר הבהיר כי ישראל אינה מעוניינת בהסלמה. "המשימה העיקרית בעזה כרגע היא להעביר מסר לחמאס שלפיו שקט ייענה בשקט", אמר הגורם.

"פנינו לשקט ולא להסלמה". ארכיון (רויטרס)

"אנו מעבירים לחמאס מסר שפנינו לא להסלמה, אך מקדמים צעדים במידה שחמאס יבחר באפשרות אחרת", הוסיף הגורם. הוא הסביר כי מאחר שפיגוע חטיפת שלושת הנערים לא הסתיים כמתוכנן ולא אפשר לחמאס להציג הישגים, הארגון מצוי תחת לחץ. לדברי הגורם, בימים האחרונים נראית מעורבות גדולה יותר של חמאס בירי הרקטות מעזה.

"בשעות האחרונות אנחנו נוקטים במערכי הגנה, הן נגד האיום הרקטי והן נגד אפשרויות אחרות", אמר. "עיקר המאמץ הוא בקידום צעדי הגנה". הגורם הדגיש כי אין גיוס מילואים המוני וכי לא התקבלה החלטה להרחיב את הגיוס.