הלוויית הנער משועפאט תתקיים היום בצהריים

אחרי בוקר שקט, חזרו אמש בשעות אחה"צ צעירים פלסטינים לרחובות השכונה והחלו ליידות אבנים לעבר השוטרים. שוטר נפצע קל מזיקוקים. חשש מהפרות סדר היום בתום תפילת יום השישי במסגדים. חקירת רצח הנער מוחמד אבו ח'דיר טרם מצביעה על המניע‎

משטרת ירושלים נערכת להלוויתו של הנער מוחמד אבו ח'דיר משועפאט שנרצח במהלך השבוע, ולהפרות סדר אפשריות שעלולות להתפתח מיד אחריה. גופתו של הנער אמורה להימסר היום למשפחתו, לאחר שנותחה אתמול במכון לרפואה משפטית באבו כביר. ההלוויה עצמה צפויה להיערך לאחר תפילות הצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול (ה'), אחרי בוקר של שקט יחסי בירושלים, התחדשו אחר הצהריים המהומות בשועפאט שבצפון העיר בעקבות רצח הנער מוחמד אבו ח'דיר. צעירים רעולי פנים יידו אבנים וירו זיקוקים אל עבר כוחות המשטרה. שוטר יס"מ נפצע באורח קל.

מוחמד אבו ח'דיר. נחטף ונרצח (רויטרס)

הפגנה התקיימה אמש גם בכניסה לעיר אום אל פאחם שבוואדי ערה. כמה מהמפגינים יידו אבנים לעבר שוטרים, שעצרו חמישה בני אדם. בינתיים, במשטרה ובשב"כ נמשכת החקירה, בניסיון לקבוע את זהותם של רוצחי הנער. במשטרה מדגישים כי עדיין נבדקות שתי האפשרויות - הן שהרצח בוצע על רקע לאומני והן שבוצע על רקע פלילי.

ניתוח צילומי מצלמות האבטחה חיזק את ההערכה כי מדובר ברצח על רקע לאומני, אך לא היו עדויות נוספות לכך, ולכן גם הכיוון הנוסף של החקירה ממשיך להיבדק באינטנסיביות. אתמול הובאה גופתו של הנער לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר - וזאת לאחר שזוהתה סופית. בעקבות הנתיחה, נדחתה הלוויתו.