חיילים קראו בפייסבוק "לחסל מחבלים" - ונשלחו לכלא

ארבעה חיילים שפרסמו תמונה שבה הם מחזיקים שלט בו נכתב: "ביבי תן לנו לחסל את המחבלים" לדף מחאה בפייסבוק ירצו מאסר. עו"ד המסייע משפטית לחיילים אמר כי "המערכת הצבאית החליטה לעשות חשבון עם האנשים הלא נכונים". מדובר צה"ל נמסר: "מדובר באירוע חמור שאינו עולה בקנה אחד עם המצופה מחיילי צה"ל"

"לחסל את המחבלים" (פייסבוק)

ארבעה חיילים נשלחו הבוקר (ה') למחבוש לאחר שפרסמו תמונות בפייסבוק ובהן קריאה לחסל מחבלים. הארבעה, לוחמי הנח"ל החרדי בגדוד נצח יהודה של חטיבת כפיר, נשפטו בידי סגן מפקד הגדוד לעשרה ימי מחבוש, בגין עבירה של "פגיעה במשמעת". בתמונה שפרסמו שניים מהחיילים הם נראים מאחורי דף שבו נכתב: "ביבי תן לנו לחסל את המחבלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"המערכת הצבאית מנסה לטפל במחאה האינטרנטית עם המקרה הלא נכון, והחליטה לעשות חשבון עם החיילים הלא נכונים", אמר בתגובה עורך דין עדי קידר מארגון "חננו", המסייע משפטית לחלק מהחיילים שנשפטו. "הדברים שהלוחמים העלו אינם מגלמים שום עבירה. מדובר בלוחמים טובים וחיילים למופת, ואנו קוראים לשלטונות הצבא לבטל לאלתר את ההליך המשמעתי שהתקיים כנגדם ולהשיבם לפעילות המבצעית בהקדם".

מנכ"ל "חוננו" שמואל (זנגי) מידד אמר בתגובה כי "מדינת ישראל שולחת חיילים שלה לחזית, אבל היא אינה מבינה או אינה רוצה להבין את מצבם, ולכן היא שופטת אותם, מענישה ואינה מגבה אותם". מידד הסביר כי הסיבה להתנהלות לדבריו היא "כדי להתחנחן ולהיראות יפה כלפי גורמי חוץ העוינים אותנו, חלקם ממש אנטישמים, וכל זאת על חשבון חייליה. המצב הזה מהווה סכנה מוחשית וקיומית, הוא מכשיל את עמידתנו כלפי האויב, והוא חייב להשתנות מידית".

במהלך הימים האחרונים, מאז התגלו גופות הנערים גיל עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל, פרסמו מאות חיילים תמונות דומות ברשת הפייסבוק, ובהן קריאה לנקמה וחיסול הטרור. רבים מהם הביעו ביקורת על כבילת ידיהם בידי הפיקוד הצבאי.

מדובר צה"ל נמסר כי "חיילים אלה נשפטו למספר ימי מחבוש, לאור העובדה שפעלו בניגוד להוראות הצבא. מדובר באירוע חמור שאינו עולה בקנה אחד עם המצופה מחיילי צה"ל. כל מקרה שיוודע למפקדים יטופל במלוא החומרה, כך גם במקרה המדובר".