גורם צבאי בכיר: "פנינו לשקט ולא להסלמה"

ירי הרקטות מעזה רק מתגבר ובמערכת הביטחון מודים כי יש מעורבות גדולה יותר של חמאס בשיגורים, אך קצין בכיר בצה"ל אומר כי המסר שמועבר לארגון הוא: "שקט ייענה בשקט". הוא הבהיר כי אין גיוס מילואים המוני ואין החלטה להרחיב את הגיוס

טנקים בגבול עזה, ארכיון (רויטרס)

למרות התגברות ירי הרקטות לעבר שטח ישראל מאז שעות הלילה והנזקים שנגרמו בשדרות, גורם צבאי בכיר מבהיר כי ישראל אינה מעוניינת בהסלמה. "המשימה העיקרית בעזה כרגע היא להעביר מסר לחמאס שלפיו שקט ייענה בשקט", אמר הגורם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו מעבירים לחמאס מסר שפנינו לא להסלמה, אך מקדמים צעדים במידה שחמאס יבחר באפשרות אחרת", הוסיף הגורם. הוא הסביר כי מאחר שפיגוע חטיפת שלושת הנערים לא הסתיים כמתוכנן ולא אפשר לחמאס להציג הישגים, הארגון מצוי תחת לחץ. לדברי הגורם, בימים האחרונים נראית מעורבות גדולה יותר של חמאס בירי הרקטות מעזה.

פגיעה ישירה בשדרות (י. בר יוחאי)

"בשעות האחרונות אנחנו נוקטים במערכי הגנה, הן נגד האיום הרקטי והן נגד אפשרויות אחרות. עיקר המאמץ הוא בקידום צעדי הגנה", אמר. הגורם הדגיש כי אין גיוס מילואים המוני וכי לא התקבלה החלטה להרחיב את הגיוס.

מחצות: 15 רקטות לדרום

מוקדם יותר קרא שר התחבורה ישראל כץ לפגוע בראשי חמאס בעזה. "הנהגת חמאס לא יכולה ליהנות מחסינות. מי שמפעיל טרור יום יומי נגד אזרחי ישראל - דמו בראשו", אמר השר כץ בכנס "אילת ומשפט".

תקיפת צה"ל בעזה, ארכיון

"אם הברירה היא בין הילד בשדרות, שיישן בשלווה במיטתו, לבין איסמעיל הנייה - אני מעדיף את הילד משדרות", הוסיף כץ. "אבו מאזן חייב להחליט היכן הוא נמצא - עם חמאס והציר הרדיקלי או בצד האחר".

בתוך כך, בשעות הצהריים התחדש הירי לעבר שדרות ויישובי עוטף עזה. רקטת קסאם שנורתה מרצועת עזה התפוצצה באזור התעשייה בעיר. באירוע לא היו נפגעים, אך נגרם נזק. מאז חצות נורו שבע רקטות לעבר שדרות - שלוש מהן פגעו ישירות במבנים וגרמו לנזקים. רקטה נוספת שוגרה מכיוון רצועת עזה לאזור אופקים, ואזעקת "צבע אדום" נשמעה באזור. הרקטה נפלה סמוך לאופקים, בשטח פתוח.

מטח רקטות לשדרות (מיכה שמילוביץ')

מאז חצות נורו 15 רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. סמוך לשעה 08:30 הבוקר נשמעה אזעקה בשדרות, בעקבות שלוש רקטות שנורו לעבר העיר. אחת מהרקטות פגעה ישירות בבית וחדרה דרך קיר לקומה השנייה. בקומה הראשונה שוכן פעוטון ובתוכו היו באותה שעה גננת ושלושה ילדים. הגננת מיהרה לקחת את הילדים למרחב המוגן בזמן האזעקה, וכך נמנע אסון כבד.

מדובר במטח השני לעבר שדרות בתוך שעות, לאחר שקצת אחרי השעה חצות פגעו שלוש רקטות בשטח בנוי בעיר. אחת מהן פגעה ישירות בבניין והשנייה התפוצצה בחצר בית. נזק רב נגרם לבניין ולכלי רכב שחנו בסמוך. בעל הדירה שניזוקה עקב פגיעת הרקטה הגיב במהירות לאזעקה שנשמעה באזור ותפס מחסה בחדר הביטחון שבדירתו וחייו ניצלו.