ראש העיר שדרות: "הרקטות נועדו לרצוח ילדים"

בעקבות הפגיעות הישירות בבתים בעיר, שבאחד מהם פעל פעוטון, קורא אלון דוידי לממשלה "לצאת למבצע נרחב על מנת לחסל את הטרור". בריאיון לחדשות 2 Online אמר: "שום קייטנה ושום פסיכולוג לא יפתרו את הבעיה". גורם ביטחוני בכיר: חמאס אחראי לירי אך לא מעוניין בהסלמה

ההסלמה בדרום: שעות ספורות לאחר שמטח רקטות שני פגע ישירות במבנים בשדרות, קורא ראש העיר אלון דוידי לפעולה צבאית נרחבת ברצועת עזה. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר דוידי: "הרקטות נועדו לרצוח ילדים בשדרות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תושבי העיר מכירים את המציאות שהייתה לפני מבצע עופרת יצוקה ומבצע עמוד ענן והמצב שהיה אחרי המבצעים", אמר דוידי. "אנחנו מחויבים לצאת למבצע נרחב על מנת לחסל את הטרור".

הפגיעה הישירה בשדרות (ירון רפופורד)

4 נפגעי חרדה בשדרות (י. בר יוחאי)

"שום קייטנה ושום פסיכולוג ושום סיוע אזרחי לא יפתרו בעיה שנוצרת מרצון עז של טרוריסטים ושל חמאס לפגוע ביהודים ולרצוח אותם", הוסיף ראש העיר. "התשובה ברורה וצריך להיות מענה חד וברור, שיושג רק על ידי מבצע נרחב".

בתוך כך אומר היום גורם ביטחוני בכיר כי חמאס עומד מאחורי ירי הרקטות בשעות הלילה והבוקר. לדבריו, ייתכן כי ישנו קשר בין הירי לדרום לבין רצח הנער מוחמד אבו חדיר. "באופן כללי אנחנו מבינים שחמאס לא מעוניין בהסלמה", הוסיף הגורם. "בחמאס מבינים את המשמעות הקשה מבחינתם של הידרדרות ביטחונית ומעוניינים לשמר את הבנות עמוד ענן".

מטח רקטות על שדרות (מיכה שמילוביץ')

פגיעות ישירות במבנים שדרות

מאז חצות נורו 13 רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. סמוך לשעה 08:30 הבוקר נשמעה אזעקה בשדרות, בעקבות שלוש רקטות שנורו לעבר העיר. אחת מהרקטות פגעה ישירות בבית וחדרה דרך קיר לקומה השנייה. בקומה הראשונה שוכן פעוטון ובתוכו היו באותה שעה גננת ושלושה ילדים. הגננת מיהרה לקחת את הילדים למרחב המוגן בזמן האזעקה, וכך נמנע אסון כבד.

שש רקטות בשדרות מאז חצות (ירון רפופורד)

13 רקטות מאז שעות הלילה

חבלנים רבים הגיעו אל הבית, שם נמצאת הרקטה, שפגעה בבית מבלי להתפוצץ. ארבעה נפגעי חרדה פונו לקבלת טיפול בבית החולים ברזילי באשקלון.

מדובר במטח השני לעבר שדרות בתוך שעות, לאחר שקצת אחרי השעה חצות פגעו שלוש רקטות בשטח בנוי בעיר. אחת מהן פגעה ישירות בבניין והשנייה התפוצצה בחצר בית. נזק רב נגרם לבניין ולכלי רכב שחנו בסמוך. בעל הדירה שניזוקה עקב פגיעת הרקטה הגיב במהירות לאזעקה שנשמעה באזור ותפס מחסה בחדר הביטחון שבדירתו וחייו ניצלו.

כלי רכב נפגעו בשדרות (מיכה שמילוביץ')

בעקבות נפילת הרקטות, עלה חשש לדליפת גז מהמכלים הממוקמים בסמוך לבניין. בנוסף עולה כי הרקטה גרמה נזק לקו מתח גבוה של חברת החשמל, ובחלקים רבים בעיר שררה עלטה במשך זמן רב. צוותים של חברת החשמל הוזעקו למקום ואספקת החשמל חודשה בשעות הבוקר.

פגיעה ישירה בבניין (מיכה שמילוביץ')

חיל האוויר תקף בעזה

במהלך הלילה התפוצצו ארבע רקטות נוספות בשטחים פתוחים במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח בין מועצת בני שמעון לבין המועצה האזורית מרחבים. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

סמוך לשעה שש בבוקר נורו שתי רקטות נוספות לעבר נתיבות ויורטו מעל העיר על ידי מערכת כיפת ברזל, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

בשעות הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר 15 יעדים של ארגון החמאס ברחבי רצועת עזה, ביניהם משגרים מוטמנים, מתחמי אימונים ואתרי אחסון אמצעי לחימה.