תיעוד: רגע פגיעת הרקטה נקלט במצלמה

כך נראים ונשמעים רגעי החרדה והאימה שהפכו לחלק משגרת חייהם של תושבי עוטף עזה: צעירים שניסו לצלם את שיגור הרקטות שנורו מהרצועה קלטו במצלמתם את רגע הפיצוץ של אחת מהן ליד היישוב שבו הם גרים. בסרטון ניתן לשמוע את קול הנפץ החזק ולראות את ההדף שגרם הפיצוץ

ההסלמה בדרום נמשכת על רקע האיומים של ראש הממשלה נתניהו לפעול נגד חמאס גם ברצועה, וגם הערב (ד') נשמעה אזעקת "צבע אדום" מספר פעמים ביישובי עוטף עזה. תיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online מציג את הרגע המבהיל שבו פגעה אחת הרקטות סמוך ליישוב בשטח המועצה האזורית אשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מספר צעירים מהיישוב החליטו לכוון את המצלמה לשמיים מיד לאחר האזעקה שנשמעה הערב, ומצאו עצמם עדים לפגיעת הרקטה בזמן אמת.

כפי שניתן לראות בסרטון, הצעירים שהיו קרובים מאוד לנקודת הפיצוץ, שמעו את שריקת הרקטה באוויר, עקבו אחר אלומת אור שהופיעה בשמיים ונחרדו לשמוע את קול הנפץ האדיר שניות ספורות לאחר מכן, שהרעיד את המצלמה והבתים.

מיד לאחר התפוצצות הרקטה הראשונה שתועדה בסרטון, נשמע קול נפץ נוסף ומרוחק מעט יותר, אם כי גם הוא נשמע קרוב למדי. ככל הנראה מדובר ברקטה נוספת שנפלה באזור.

אחת הרקטות שנפלו בדרום, הערב (newsenders app)

"אנחנו חיים כל הזמן בשגרת חירום"

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון שהתראיין לתוכנית הלילה של חדשות 2 העיד כי תושבי עוטף עזה חיים כל העת בשגרת חירום אך הוסיף כי הוא לא צופה מבצע גדול ברצועת עזה. "התחושה שלנו היא שלא הולך להיות מבצע גדול ברצועה", העיד פרג'ון. "נכון שהאירועים שהיו באזור יהודה השפיעו על המצב רוח הכללי והייתה תחושה שהממשלה צריכה לעשות פעולה בעזה אבל אני לא חושב שזה המקום והזמן".

"אני חושב שכל מי שחי באזור עוטף עזה מכיר את האווירה ואנחנו לא ששים אלי קרב", אמר פרג'ון. "לממשלה יש את כל הכלים להחליט מה לעשות" ."צריך לפעול בשום שכל ולא להיחפז, במיוחד כאשר יש אירועים קשים ברחוב", אמר בהתייחסו לרצח הנער הערבי שעל פי החשד נחטף ונרצח כנקמה על חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים היהודים לפני כשלושה שבועות.  

הירי ליישובי הדרום לא נפסק

הרקטות האלו היו חלק מכמה מטחים ששוגרו הערב לשטחי המועצות האזוריות חוף אשקלון, אשכול, שער הנגב ושדות נגב. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שתיים מהרקטות - באזור אשקלון וסמוך לנתיבות וכשמונה רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מאז שעות הצהריים נורו 20 רקטות לשטח ישראל.

מוקדם יותר הערב, תקף חיל האוויר משגר של פצצות מרגמה, שממנו בוצע ירי של כמה פצצות לעבר היישוב כרם שלום בשעות אחר הצהריים. כוחות צה"ל איתרו שתי נפילות בשטח פתוח סמוך למעבר כרם שלום, על גדר המערכת עם רצועת עזה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק מהירי.

אתמול, בזמן טקס הלווייתם של הנערים נפתלי פרנקל ז"ל, גיל-עד שער ז"ל ואייל יפרח ז"ל, נורה מטח של שש רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. חמש מהן נפלו בזו אחר זו בשטח המועצה האזורית אשכול ורקטה נוספת נורתה כעבור שעה קלה סמוך לשער הנגב. כל הרקטות נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק.

נתניהו בקבינט, ארכיון (AP)

נתניהו: "נפעל נגד חמאס גם בעזה"

אמש התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני כדי לדון בתגובה הישראלית לרצח הנערים. טרם הישיבה התריע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי אם ישראל תידרש לכך היא תרחיב את המערכה. "מטרה נוספת של המבצע היא לפעול נגד ארגון חמאס ברצועת עזה", אמר ראש הממשלה. "חמאס ממשיך לעודד גם בימים אלה חטיפות של אזרחינו והוא אחראי ישירות לירי רקטות לשטחנו, ירי מרגמות, כולל בשעות האחרונות. צה"ל פועל בימים האחרונים נגד מטרות החמאס ברצועת עזה וגם כאן, ידנו נטויה".

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס לתגובה בעזה, אך אל מול הקולות הקוראים לתגובה חריפה, ביקש לנהוג באחריות. "גם בשעות האחרונות נמשך הירי מרצועת עזה ונמשיך ונגיב בצורה תקיפה וקשה נגד המשבשים את חיי התושבים בדרום. זו העת לפעול באחריות, שיקול דעת, תבונה, שום שכל, לחשוב מהראש ולא המבטן, להיות סבלניים ולסמוך על צה"ל ושירותי הביטחון".