צפו: העימותים בי-ם במבט מהאוויר

תיעוד חדש שמפרסמת המשטרה מציג כיצד סייע מסוק משטרתי באוויר לכוחות הביטחון שהדפו את המתפרעים במהומות האלימות בירושלים. "יש אנשים על הגגות", הזהיר הטייס את חבריו במכשיר הקשר, "יש אספקה של אבנים". צפו בתיעוד

כך נראו המהומות האלימות בירושלים מהאוויר: העימותים האלימים שאירעו היום (ד') בין מתפרעים ערבים לכוחות הביטחון תועדו על ידי מסוק משטרתי שחג באוויר וסייע לכוחות שפעלו בשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המסוק לקח חלק במהלך העימותים שאירעו בבית חנינא, ראס אל עמוד, שועפאט ועיסאוויה. המתפרעים השליכו מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים על הכוחות בשטח.

שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי משמר הגבול הדפו את המתפרעים באמצעים לפיזור הפגנות, וכאמור בעזרת המסוק המשטרתי שחג מעליהם באוויר. "שימו לב שיש אנשים על הגגות", הזהיר טייס המסוק את הלוחמים. "יש אספקה של אבנים. הם הולכים עם דליים, הם כל הזמן נעים הלוך חזור, מביאים אבנים".

העימותים בירושלים, היום (פלאש 90)

העימותים האלימים ופשעי השנאה פרצו לאחר מציאת גופתו של מוחמד אבו-ח'דיר, נער בן 16, ביער ירושלים: המונים העלו היום באש את תחנת הרכבת הקלה בשכונת שועפאט שבצפון ירושלים. לא ידוע על נפגעים. מוקדם יותר הושלכו ארבעה מטענים מאולתרים לעבר שוטרים סמוך למקום ואחד מהם התפוצץ. גם באירוע הזה לא נפגע איש. המפגינים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון בשכונת בית חנינא. אדם אחד פונה לקבלת טיפול בבית החולים.

במהלך העימותים נפצעה עיתונאית ישראלית. העיתונאית נפגעה ככל הנראה מירי שכוון לעברה. האישה פונתה על ידי אנשי הסהר האדום לבית החולים הדסה הר-הצופים בירושלים, כשהיא סובלת מפגיעות בפניה.

מוקדם יותר, שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', וביקש כי "גורמי החקירה יפעלו במהירות האפשרית לחקור מי עומד מאחורי הרצח הנתעב ומה הרקע למעשה". הוא קרא "לכל הצדדים לא ליטול את החוק לידיים - ישראל היא מדינת חוק וכולם מצווים לפעול על פיו".

"רצח נתעב". מוחמד אבו-חדיר

במקביל, הטיל דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן את האשמה לאירוע על ישראל, ואמר כי היא "אחראית לחטיפה ולרצח". זאת למרות שטרם התברר האם מדובר באירע על רקע לאומני או פלילי. יחד עם זאת, רוססה כתובת "תג מחיר" על קיר מסעדה בבעלות ערבית באשקלון.

מוקדם יותר הוצת מחסן ורוססה כתובת "נקמת דם" בכפר עקרבא הסמוך לשכם. בתיעוד אחת המהומות שפורסם בסוכנות הידיעות רויטרס נראים עשרות בני אדם כשהם מתנפלים על גבר, מכים אותו ומפילים אותו על האדמה תוך זריקת אבנים.

בשעות הלילה התלוננה במשטרה משפחת הנער מוחמד אבו ח'דיר משועפאט, שנעדר מאז אמש. יחד עם זאת, לא ברור האם גופתו היא שנמצאה הבוקר. עדי ראייה דיווחו כי ראו נער "מוכנס לרכב" באזור בית חנינא. הרקע למעשה אינו ברור וכל כיווני החקירה - אם לאומני, כפעולת נקם על רקע מציאת גופות שלושת הנערים החטופים ואם פלילי - נבדקים.

עם קבלת הדיווח על איתור הגופה, החלו כוחות המשטרה בניסיונות לאתר את המכונית החשודה ובאזור הוקמו מחסומים. מספר שעות לאחר מכן נמצאה הגופה וההערכה היא כי מדובר בנעדר שעליו דווח. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ומפקד מחוז ירושלים יוסי פריינטי קיימו דיון בנוגע לאירוע שבסופו לא נמסרו פרטים חדשים, אך הוחלט לסגור את הר הבית למבקרים.