כעשר רקטות שוגרו לדרום: שתיים יורטו על ידי כיפת ברזל

מערכת ההגנה יירטה שתיים מהרקטות - אחת באזור אשקלון ואחרת ליד נתיבות. 8 רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים. מוקדם יותר נורו מספר פצצות מרגמה לעבר יישובי הדרום ובתגובה תקף חיל האוויר את המשגר שממנו בוצע הירי

יירוט מוצלח לכיפת ברזל (פלאש 90)

הירי ליישובי הדרום לא נפסק: כ-10 רקטות שוגרו הערב (ד') לעבר שטחי המועצות האזוריות חוף אשקלון, אשכול, שער הנגב ושדות נגב. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שתיים מהרקטות - באזור אשקלון וסמוך לנתיבות. שאר הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מאז שעות הצהריים נורו 20 רקטות לשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר הערב, תקף חיל האוויר משגר של פצצות מרגמה, שממנו בוצע ירי של כמה פצצות לעבר היישוב כרם שלום בשעות אחר הצהריים. כוחות צה"ל איתרו שתי נפילות בשטח פתוח סמוך למעבר כרם שלום, על גדר המערכת עם רצועת עזה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק מהירי.

אתמול, בזמן טקס הלווייתם של הנערים נפתלי פרנקל ז"ל, גיל-עד שער ז"ל ואייל יפרח ז"ל, נורה מטח של שש רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. חמש מהן נפלו בזו אחר זו בשטח המועצה האזורית אשכול ורקטה נוספת נורתה כעבור שעה קלה סמוך לשער הנגב. כל הרקטות נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק.

אחת הרקטות שהתפוצצו הערב (newsenders app)

נתניהו: "נפעל נגד חמאס גם בעזה"

אמש התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני כדי לדון בתגובה הישראלית לרצח הנערים. טרם הישיבה התריע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי אם ישראל תידרש לכך היא תרחיב את המערכה. "מטרה נוספת של המבצע היא לפעול נגד ארגון חמאס ברצועת עזה", אמר ראש הממשלה. "חמאס ממשיך לעודד גם בימים אלה חטיפות של אזרחינו והוא אחראי ישירות לירי רקטות לשטחנו, ירי מרגמות, כולל בשעות האחרונות. צה"ל פועל בימים האחרונים נגד מטרות החמאס ברצועת עזה וגם כאן, ידנו נטויה".

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס לתגובה בעזה, אך אל מול הקולות הקוראים לתגובה חריפה, ביקש לנהוג באחריות. "גם בשעות האחרונות נמשך הירי מרצועת עזה ונמשיך ונגיב בצורה תקיפה וקשה נגד המשבשים את חיי התושבים בדרום. זו העת לפעול באחריות, שיקול דעת, תבונה, שום שכל, לחשוב מהראש ולא המבטן, להיות סבלניים ולסמוך על צה"ל ושירותי הביטחון".