החוטפים שרו ואמרו: "הבאנו שלושה". הקלטת השיחה המלאה למוקד 100

מקריאתו של החטוף גיל-עד שער "חטפו אותי", דרך צעקות החוטפים "ראש למטה", קולות הירי וכלה בצהלות החוטפים. כך נשמע סימן החיים האחרון משלושת הנערים שעלו על הטרמפ בצומת אלון-שבות – שממנו לא שבו. האזינו

הצעקות, הירי והשמחה לאיד: לאחר שאתמול הותרה לפרסום הקלטת שיחת הטלפון שביצעו הנערים החטופים למוקד 100 של המשטרה, היום (ד') נחשף חלק נוסף של אותה הקלטה בה נשמעים החוטפים כשהם מתרברבים על הצלחת מבצע החטיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 בקטע השיחה הנוסף שנחשף כעת ניתן לשמוע את שהתרחש ברכב בדקות שלאחר קבלת השיחה במוקד - שניות ספורות לאחר שמוקדנית המשטרה הצטרפה לשיחה, אך לא קיבלה מענה מעברו השני של הקו, נשמעים החוטפים כשהם אומרים בערבית "הבאנו שלושה". מיד לאחר מכן נשמע אחד החוטפים כשהוא שר בערבית וקורא קריאות שמחה.

בהקלטה המצמררת שפורסמה אתמול ניתן לשמוע את קולו של הנער גיל-עד שער ז"ל כשהוא אומר למוקדן משטרת ישראל "חטפו אותי". בשניות שלאחר מכן נשמעו רעשי רקע שנקטעו בצעקה "ראש למטה!", שבאה מכיוונו של אחד החוטפים, ובקולות חבטה וכאב של הנערים.

החשודים בחטיפת שלושת הנערים

שיחת הנערים למשטרה ארכה למעלה משתי דקות

ההקלטה המלאה מגלה כי שיחת הנערים שהתקבלה במשטרה ב-12 ביוני בשעה 22:25 ארכה כשתי דקות, במהלכן שמעו המוקדנים את הנעשה ברכב - דבר שאולי מעצים את המחדל בקרב אנשי המשטרה. צוות בדיקה של המשטרה שחקר את תפקוד מוקד החירום של מחוז ש"י בליל החטיפה מצא כי השוטרים כשלו במילוי תפקידם.

על פי הממצאים, שוטר השח"ם, הראשון לענות לשיחת הטלפון, פעל כמצופה ממנו. לעומתו, אחראית המוקד, הממונה על המוקדנים, כשלה כשל חמור במהלך האירוע. על פי המסקנות, מפקד המוקד, שהשאיר את ההחלטה לאחראית, כשל גם הוא בטיפול באירוע. לפיכך החליט המפכ"ל דנינו להדיח גם אותו מתפקידו.

מפקד המשל"ט (מרכז שליטה אזורי) אמנם לא היה מודע לאירוע, אך משום ששוטרים תחת פיקודו לא הכירו את הנהלים הוחלט להדיח גם אותו מתפקידו. בנוסף נרשמה לו הערה ולא יתאפשר לו לשמש בתפקיד פיקודי בשלוש השנים הקרובות.

קצין האג"ם המחוזי, קצין בדרגת ניצב משנה העומד בראש הפירמידה המבצעית שגה בכך שהכפיף את המפקד. הוא יודח מתפקידו כקצין אג"ם ויקבל הערה פיקודית משום שהוא נושא בכל האחריות המבצעית במחוז. רע"ן המבצעים, קצין בדרגת סגן ניצב קיבל הערת מפקד ממפכ"ל המשטרה.