תיעוד: כך הרסו כוחות צה"ל את בית משפחתו של המחבל

לאחד שבג"ץ דחה עתירה בנושא, כוחות צה"ל הרסו את ביתו של המחבל האחראי לרצח נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל בערב ליל הסדר. בתיעוד נראים החיילים נערכים לפיצוץ המבנה במקביל להזהרת התושבים מבנייתו בשנית. "הפעולה מהווה מסר מרתיע", נאמר בהודעת דובר צה"ל בנושא

כך זה נראה: כוחות צה"ל הרסו במהלך הלילה (ד') את בית משפחתו של המחבל זיאד עוואד, שהורשע באחריות לפיגוע בו נרצח ניצב משנה ברוך מזרחי ז"ל בליל הסדר האחרון. בתיעוד נראים עשרות חיילים בדרכם לבית המשפחה, לאחר שבג"ץ דחה אתמול את עתירה נגד ביצוע הצעד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוואד, בן 42, הוא פעיל חמאס שנכלא בישראל ושוחרר במסגרת העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. בשעות הלילה הגיעו כוחות צה"ל לבית באדנא, מערבית לחברון, והרסו אותו עם עלות השחר.

בעת הגעת הכוחות לבית המשפחה, החלו החיילים בביצוע קידוחים להטמנת חומרי הנפץ בין קירותיו. במקביל, התריעו הכוחות מפני הריסת המבנה ואף הזהירו מפני בנייתו מחדש. "חלק ממבנה זה הוחרם ונהרס בצו מפקד הצבאי", נכתב בהודעה שהוצבה באזור, שאף תורגמה לשפה הערבית. "בשל הריסת חלק מהמבנה, חל איסור לבצע פעולת בנייה מחדש של בית זה. בנוסף בשל הריסת חלק מהמבנה - האזור מסוכן ולכן חל איסור להיכנס לתחום שטח זה", נכתב בהודעה.

בשעות הבוקר המוקדמות, עם סיום ההכנות להריסה, ניתן האות והכוחות פוצצו את ביתו של המחבל. קולות נפץ והרעש הרב שנגרמו בעקבות הפיצוץ, הרעידו את סביבת ביתו של המחבל והרס רב נגרם למבנה.

"מסר מרתיע למחבלים"

"הפעולה מהווה מסר מרתיע וחמור למחבלים ושותפיהם כי ישנו מחיר אותו ישלמו אם יבחרו להמשיך בפעילות הטרור ובפגיעה בחפים מפשע", אמרו בדובר צה"ל בעקבות הפעולה. "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו על מנת לפגוע במחבלים והגורמים המסייעים להם, ולהרתיע מביצועים של פיגועים נוספים".

בית המחבל ההרוס - מבט מבפנים (רויטרס)

"אין לפנינו מקרה של משפחה תמימת דרך שנקלעה בעל כורחה ל'חטאי אבות'", קבע אתמול בג"ץ. "בנם של עוואד ורעייתו מעורבים עד צוואר בפעולתו, גם אם לא הוא זה שירה בנשק וגם אם לא נכח בשעת הפיגוע. אשתו, כפי שעולה מהודעותיו של הבן, ידעה על הטמנת הנשק ועל האימונים של עוואד".

שלשום נרשם דיון סוער בבית המשפט העליון, כשאלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל, הדס, תקפה את מגישי העתירה נגד הריסת בית המחבל. "אנחנו החפים מפשע, לא הוא", אמרה. "המחבל בא ופגע בנו, אנחנו לא עשינו לו שום דבר. אני מצפה מבג"ץ שיסתכלו בעיניים שלי ויראו איזה סבל כל המשפחה עוברת".